Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Як вибрати стабілізатор напруги

Новини та статті 09/07/2015

Коли працював у магазині техніки, часто стикався з випадками, коли покупці не можуть знайти необхідний стабілізатор напруги. Вирішив допомогти розібратися, що він є.

Стабілізатор застосовується для автоматичного регулювання вхідної напруги та захисту всього обладнання від перепадів у мережах. На ринку їх представлено дуже багато як зарубіжного, так і вітчизняного виробництва. За своїми експлуатаційними якостями діляться на однофазні та трифазні. Важливо при виборі стабілізатора правильно розрахувати рівень необхідної потужності.


Однофазний або трифазний і як дізнатися рівень потужності

Якщо у вас вдома, в офісі чи на підприємстві однофазна мережа, то зрозуміло, що слід вибрати однофазну модель. Якщо мережа трифазна і є хоча б один споживач на таку кількість фаз, то потрібен буде трифазний стабілізатор. Особливість такого варіанта в його меншій ціні, причому такий вид одночасно захистить вас від необхідності відключати повністю всю напругу, якщо в одній із фаз вона буде відсутня.

Що стосується розрахунку потужності, то вираховується відповідно до кількості обладнання, на яке встановлюватиме стабілізатор. Також важливо врахувати певні вимоги та можливості кожного елемента. Якщо вам необхідно отримати сумарну потужність, то плюсуються всі прилади, що підключаються, якщо необхідний показник окремо взятого обладнання, то його можна дізнатися за інструкцією або паспортом на прилад. Іноді рівень потужності виробник вказує на задній стінці пристрою чи приладу.

Сьогодні відома активна потужність, яка вказується у ватах, а також повна, що вимірюється у вольт-амперах. Існує також активне навантаження. Такий тип автоматично перетворюється на інші види енергії. Деякі пристрої мають автоматичний тип за основний, наприклад, обігрівачі, лампи розжарювання, електроплити та інше.


З якою точністю має відбуватися стабілізація?

Щоб вибрати необхідну вам точність стабілізації, потрібно визначитися з діапазоном напруги, яка допускається для живлення апаратури і при цьому потрапляє під захист стабілізатора. На сьогоднішній день для живлення серйозної медичної техніки та апаратури, а також точних вимірювальних приладів вам знадобиться стабілізатор із точністю 3%. Освітлювальна апаратура, яка представлена софітами, люстрами та інше, повинна мати точність також не менше ніж 3%. Причому чим вище буде показник, тим менше на виході відбуватиметься розкид вихідної напруги. Більшість електричних приладів працює при напрузі 220 +/- 5-7%.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram