Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Реле напруги: які бувають, як вибрати та підключити?

Новини та статті 22/07/2015

Нещодавно я задумався про те, що моя квартира наповнена дорогою і необхідною електротехнікою. Але нескінченні стрибки напруги ставлять під загрозу її працездатність. Тож я вирішив захистити техніку. Після нетривалого блукання інтернет-просторами моїх знань вистачило для того, щоб визначити, що мені потрібно купити реле напруги, і яке саме. Тому хочу допомогти тим, хто ще не до кінця зміг розібратися у цьому приладі.

Реле напруги – це пристрій, що дозволяє захистити техніку від перепадів напруги за допомогою знеструмлення електромережі при стрибку струму. Базою виготовлення електромагніту, що є «серцем» реле, може бути процесор або компаратор. Прилади, в яких використовується перший, можуть забезпечити більш плавне регулювання верхнього/нижнього порогів запуску.

Існує кардинальна різниця між стабілізатором напруги та реле. Останній не згладжує напругу електромережі, а знеструмлює ділянку, яку необхідно захистити, у разі підвищення/зниження струму. Як тільки він прийде в норму, реле автоматично запустить ділянку. Завдяки цьому прилад має високу ефективність захисту від аварійних ситуацій. Якщо їх виникнення безпосередньо пов'язане з обривом нейтралі, перевантаженням, зсувом фаз, та іншим. Якщо купити стабілізатор напруги, то напруга в електромережі просто згладжуватиметься і нормалізуватиметься.


Класифікація реле напруги

Класифікація пристроїв залежить від того, який тип підключення використовується:

  • Реле напруги вилка-розетка. Пристрій підключається до розетки, що дозволяє забезпечити захист одного споживача або групи.
  • Реле напруги-подовжувач. Головна особливість цього приладу – наявність двох (або більше) розеток. Дозволяє забезпечити захист кількох одиниць техніки.
  • Реле напруги, яке встановлюється на DIN-рейку. Пристрій використовується для встановлення виключно у розподільчому щитку. Цей пристрій дає змогу забезпечити захист будинку/квартири.
  • Трифазне реле. У більшості випадків ці пристрої оснащені широким діапазоном регулювань, а також можливістю функціонування в декількох режимах: реле часу і напруги.


Сферы применения трехфазных реле

  • для забезпечення захисту трифазних споживачів (різноманітне обладнання, оснащене електроприводом).
  • системи, що забезпечують контроль повнофазності та якості мережної напруги.
  • зсув фаз (щоб уникнути небажаного спрацьовування трифазного реле варто встановити ще й однофазне на окрему фазу. В іншому випадку воно здатне відключити від електропостачання весь будинок при несуттєвих перепадах напруги – 220В і 230В).

Щоб реле струму служило Вам вірою і правдою тривалий час, зробіть запас потужності 20%-30%, при виборі приладу.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram