Авторизация  |  Регистрация
Киев
Ул. Дашавская 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Цифровая или аналоговая рация: на чем остановить свой выбор?

Новости и статьи 19/10/2015

Перш ніж підходити до питання вибору аналогової чи цифрової рації, звичайно, необхідно розуміти, з якою метою та в яких умовах це обладнання експлуатуватиметься.

Два основні види цих радіопристроїв – аматорські та професійні. Аматорські працюють лише у дозволеному діапазоні радіохвиль, тобто. що не вимагає спеціальних дозволів. Наприклад, в Україні цей діапазон та крок радіочастотної сітки прописано в нормативному документі «Регламент аматорського радіозв'язку України», контроль за його дотриманням ведеться Укрчастотнаглядом. Ширина частотного поля, де можна вести передачу, залежить від конкретної моделі рації.

Аматорські рації знайшли застосування у побуті – радіоняні, переговори мисливців, водіїв-дальнобійників тощо.

Професійний радіопередавач працює у закритих каналах для любителів або інших служб. Так, рації підрозділів служб МВС не працюють на одній хвилі із раціями служби швидкої допомоги тощо.

Наступний параметр, якому приділяється увага при виборі – аналоговий чи цифровий сигнал передається та приймається. Рація може бути при цьому як аматорською, так і професійною.

На даний час, незважаючи на більш високу вартість, вважають за краще купити цифрову рацію. Чому? Тому що основна її перевага перед аналоговою – більша стійкість зв'язку, багатший функціональний набір.

 

Як на практиці реалізовано ці переваги?

Аналогове радіообладнання обмінюється аналоговим сигналом. Якість його прийому залежить безпосередньо від сили сигналу. Якщо є коливання в потужності радіохвилі, що передається, можна «почути» інформацію з перешкодами. Якщо немає зони прямої видимості між раціями, то часто якість зв'язку залишає бажати кращого.

Цифро-аналоговая рация

Передача інформації у цифровому вигляді означає, що голос людини сприйнятий та переведений шифратором у послідовність нулів та одиниць. У цьому випадку рівень радіосигналу слабко впливає на якість звуку в динаміці рації, тому що її дешифратор розпізнає цифровий код навіть при мінімальному рівні радіосигналу.

Наступна перевага цифрової рації – мікросхеми споживають менше електроенергії, ніж радіолампи. Отже, і час автономної роботи радіопристрою набагато більший. До того ж, мікросхеми займають менше місця, тому пристрій загалом набагато компактніший.


Цифровая рация

Що стосується додаткових функцій... Купити цифрову рацію означає отримати можливість:

  • вести діалог як голосом (незручно на полюванні), а й з допомогою текстових повідомлень;
  • користуватися GPS-навігацією, тобто. позиціонувати своє місцезнаходження;
  • вести конфіденційні розмови, використовуючи режим шифрування радіосигналу.

Багато моделей цифрових рацій можуть працювати і з аналоговим радіосигналом, тому коло Вашого радіоспілкування не буде звужено.

Щодо того, який тип рації зручніший – стаціонарний чи портативний, кожен визначає для себе індивідуально виходячи з того, яка потужність чи дальність зв'язку потрібна при експлуатації, а також у яких умовах планується її використання.

Новости и статьиВсе статьи

Все статьи
Telegram