Енергобезпека
Енергобезпека
Енергобезпека
Як у квартирі, так і в офісі, ми стикаємося із ситуацією відключення електрики. Звичайно, це створює певні незручності, особливо влітку чи у темний час доби. Але набагато гірша ситуація, коли напруга в мережі починає «стрибати», тобто різко змінюватись у більшу чи меншу сторону від норми.
Що норма? Побутова техніка та електроніка, підключені до мережі, розраховані на напругу 220В. Допустимі відхилення становлять плюс-мінус десять відсотків. Тобто наші комп'ютери, телевізори, холодильники, кондиціонери, мікрохвильові печі, освітлювальні прилади можуть нормально працювати, якщо напруга в мережі коливається від 200 до 240В.
Якщо він виходить за межі цих значень, техніка може перегоріти. Враховуючи вартість плазмового телевізора або фірмового ноутбука від відомого виробника, можете уявити, до яких матеріальних втрат це призведе. При цьому ви не зможете відремонтувати електроприлад безкоштовно, якщо він знаходиться на гарантійному обслуговуванні. В інструкції з експлуатації чітко вказані параметри електромережі, за яких потрібно його експлуатувати.
Вихід із цієї ситуації дуже простий – потрібно самому подбати про те, щоб стрибки напруги в мережі не призвели до виходу обладнання з ладу.
Інтернет-магазин «Фортер» пропонує широкий асортимент приладів, які захистять апаратуру від перебоїв із подачею електроживлення та надмірних навантажень.
Насамперед, це звичайні та відносно недорогі мережеві фільтри та реле, які спрацьовують у разі подачі напруги вище або нижче допустимих параметрів, відключаючи прилади від мережі.
Це завдання виконують і стабілізатори. Незалежно від того, яка напруга буде подана у вашу квартиру чи офіс, вони стабілізують її до прийнятної норми.
Ще один пристрій, який може стати в нагоді в господарстві – це випрямляч, який перетворює змінний струм, на постійний, від якого працює вся побутова техніка та деякі виробничі механізми.
Трансформатори особливо будуть корисні тим покупцям, у мережі яких напруга стабільно буває нижчою за норму. Це часто трапляється, якщо електрики неправильно розрахували кількість споживачів, підключених до мережі. Визначити знижену напругу легко – лампи світять тьмяно, можуть блимати та гаснути. Знижена напруга не менш небезпечна для приладів, ніж підвищена, і може призвести до виходу з ладу.
Чудовим варіантом забезпечення енергобезпеки є джерело безперебійного живлення. Він не тільки захистить техніку від перевантажень, а й дозволить на якийсь час продовжити роботу навіть після того, як електропостачання буде вимкнено. Тривалість автономної роботи визначається об'ємом акумулятора. Як правило, навіть недорогий ДБЖ дає можливість закінчити роботу (наприклад, з документом на комп'ютері та зберегти файл).
Автомобілістів, які звикли мандрувати з комфортом, напевно зацікавить автомобільний інвертор. Не всі прилади можуть живитися від автомобільної мережі, напруга в якій становить 12Вольт. Інвертор підвищує його до необхідних параметрів – 220В, що дозволяє підключати будь-які електроприлади.
Ну і найнеобхідніший прилад, який забезпечить вам не лише енергобезпеку, а й повну енергонезалежність – це генератор. Незалежно від виду палива, на якому вони працюють (бензин чи дизель), генератори забезпечать вас електроенергією у будь-якій точці Землі, навіть віддаленій від цивілізації.