Точки доступу
Точка доступу – це бездротова базова станція, яка забезпечує безперервний доступ до існуючої мережі, а також створює нове бездротове підключення. Бездротовий зв'язок забезпечується за допомогою технології Wi-Fi.
За принципом роботи точку доступу можна порівняти з вежею мобільного оператора, тільки з меншим радіусом дії – близько 200-250 метрів без перешкод. Якщо простір заповнений будь-якими об'єктами, що погано пропускають радіохвилю, радіус автоматично зменшується.
Щоб створити локальну бездротову мережу у великих приміщеннях: поверхах, офісах, високих будинках, встановлюють кілька точок доступу для рівномірного покриття території. При побудові бездротових та територіально розподілених мереж усі точки доступу поєднуються через радіоканал або локальну провідну мережу. Чим більше комп'ютерів буде «прив'язано» до однієї точки доступу, тим швидкість передачі даних буде меншою.
Точки доступу можна порівняти з бездротовими маршрутизаторами. Вони працюють у трьох основних режимах:
- безпосередньо, режим точки доступу – встановлений за замовчуванням і не потребує специфічних установок. Цей режим використовується для підключення комп'ютера з Wi-Fi адаптером до мережі;
- ретранслятор (він же репітер) – у такому режимі точка доступу приймає слабкий сигнал, посилює його та передає на тій же частоті необхідному адресату, а також розширює зону бездротової мережі;
- міст – в даному випадку точка доступу є сполучним елементом між віддаленими сегментами мережі, таким чином, дозволяючи вибудовувати «лінки» без великих витрат.
Як правильно вибрати точку доступу
Під час вибору необхідного обладнання зверніть особливу увагу на швидкісні показники. На сьогодні існують різні стандарти Wi-Fi, які мають відмінності за швидкістю та робочою частотою. Найбільш популярним є діапазон 2,4 ГГц, чия перевага полягає в універсальності – переважна більшість пристроїв налаштовані на даний діапазон. Також відомий діапазон 5 ГГц, який хоч і не настільки популярний, зате вкрай рідко перевантажується і тому відрізняється високими швидкісними показниками. Крім стандартних налаштувань, слід також згадати частоти майбутнього: 11, 24 та 60 Ггц, які вводяться під час виробництва сучасного обладнання.
Також слід враховувати швидкість трансляції даних – для домашнього використання підійде 150 Мбіт/с, а стабільної роботи мережі з великою кількістю абонентом рекомендується вибирати точку доступу зі швидкістю більше 600 Мбіт/с. Щоб уникнути появи так званих «білих плям», вибирайте пристрої потужністю від 15 до 35 dBM.
В інтернет-магазині «Фортер» представлений величезний асортименти точок доступу, які ви можете замовити на сайті. Якщо при виборі потрібної моделі виникли труднощі, зв'яжіться з нашими менеджерами – вони допоможуть знайти оптимальний варіант та проконсультують усі нюанси. Також ми надаємо послуги з встановлення обладнання.