Підсилювачі
Підсилювачі для систем оповіщення та озвучування
Системи оповіщення та озвучування є цілим комплексом взаємодіючих звукових пристроїв, головним призначенням яких є фонова музична трансляція та своєчасна передача екстрених і звичайних мовних повідомлень у належній якості. Кожне приміщення вимагає індивідуального підходу у підборі такого обладнання, але існує базовий набір засобів, незмінно присутній у системах оповіщення, такі як підсилювачі звуку. Купити підсилювач звуку потрібно з індивідуальним підходом, оскільки потрібно точно прорахувати, з якою метою він буде застосовуватись і в якому приміщенні.
Одним з таких приладів є підсилювач потужності сигналу , необхідний підвищення потужності звуку, що виходить від джерела, перед подальшою його передачею через акустичну систему. Підсилювач звуку досить багатофункціональний, підтримує роботу різнотипних акустичних систем та контролює вхідні сигнали, захищаючи їх від перевантажень.
Головним параметром яким мають підсилювачі звуку є, власне, сама потужність, що визначає максимальну кількість гучномовців, що підключаються до нього і розмір простору, який можна озвучити за допомогою підсилювача. Озвучування великих складів, аеропортів, цехів, виставкових приміщень можливе при використанні підсилювачів з вихідною напругою при трансляції 100 В. Вони забезпечать безперебійну подачу сигналу на відстань до 1000 м. Невеликі приміщення або окремі зони у складі об'єктів менш вимогливі до рівня вихідної напруги низькоомні підсилювачі потужності. Унікальною особливістю відрізняються підсилювачі з безвентиляторними системами охолодження, які можна встановлювати на об'єктах, де до рівня шуму висуваються жорсткі вимоги (студійні заклади), або в приміщеннях з високим ступенем забруднення та великою кількістю пилу та жиру (окремі виробничі приміщення, заклади громадського харчування) .
В окремий ряд виносять мікшерні підсилювачі – гібридні прилади, що мають властивості мікшера, підсилювача та джерела звукового сигналу. Тобто вони обробляють та маршрутизують звук, підвищують його потужність та виступають у ролі програвачів. Ці пристрої відрізняються компактністю, заощаджуючи місце в приміщеннях, та мобільністю.
За способом встановлення підсилювачі потужності можна розділити на настільні та рекові . У разі другого передбачена установка в рекову стійку за допомогою спеціальних пристроїв (майданчиків), які розташовані на корпусі. За поняттям «рекова стійка» мається на увазі тип конструкції Rack, який у перекладі з англійської означає полицю. Настільні підсилювачі можуть працювати на будь-якій горизонтальній поверхні, що підходить під розмір пристрою, без спеціальних кріплень до неї.