Управління електроприладами
Розумний дім
Нерідко поняття «розумний дім» сприймається буквально як система, здатна думати. Насправді це лише комплекс високотехнологічного обладнання, що піддається програмуванню. З їхньою допомогою ми можемо керувати станом свого житла, задаючи всі необхідні параметри від температури повітря до керування системою стічних вод. Інакше кажучи, ми можемо регулювати роботу всього у будинку, що тільки можна регулювати. Причому, проробивши це один раз, ми можемо не торкатися приладів ще довго - вони працюватимуть за заданими налаштуваннями.
Система «Розумний дім» - це, як мовилося раніше, комплексне взаємодія грамотно запрограмованих приладів життєзабезпечення, що з певних підсистем. І, як будь-яка система, вона складається з базових елементів, елементів, що розширюють її функціонал, та допоміжного обладнання та аксесуарів, без яких система повноцінної не буде. До останніх відноситься так звана пасивна група обладнання, що включає компоненти кабельних трас, розподільні щитки, труби, розетки, коробки, вимикачі, розетки, кріплення, металеві лотки тощо. Пасивне обладнання допомагає здійснити прокладання та монтаж всіх основних елементів системи, у тому числі датчики, камери відеоспостереження, контролери та інші складові. До нього також відносять пристрої прийому та передачі сигналів у вигляді антен, пристрої дистанційного керування у вигляді пультів.
Розумний будинок повинен керуватися дистанційно для того, щоб робити певні дії в будь-який момент за допомогою єдиного пульта, що замінює всі пульти дистанційного керування, що йдуть в комплекті до кожного приладу в будинку. Управління може інтегруватися до смартфонів, телефонів, ноутбуків або планшетів, використання яких забезпечить комфорт і зворотний зв'язок для своєчасного інформування власника про позаштатну ситуацію.
Контролі середовища служать для постійного вимірювання рівнів шуму, вологості, температури та якості повітря в будинку та оповіщення власника про проблеми або, при підключенні відповідних приладів, виконання всіх необхідних дій щодо їх усунення.
«Розумні» розетки допомагають на відстані вмикати та вимикати побутову техніку від живлення, а також стежити за кількістю споживаної електрики. Керуються вони із сучасних гаджетів за допомогою спеціальних додатків. У їх роботі передбачені таймери для автоматизації процесу включення та вимкнення, можливість роботи за розкладом, встановлення різних режимів.
Вимикачі системи за наявності пультів допомагають дистанційно керувати освітленням будинку чи квартири з будь-якої відстані. Різні режими роботи допоможуть налаштувати пристрій на керування освітленням, залежно від присутності господарів у будинку.
Основні переваги системи
Крім перерахованих вище характеристик, система розумний будинок має низку переваг:
- контроль освітлення. Обладнання системи відмінно справляється із завданням своєчасного включення та вимкнення світла. Наприклад, після відкриття дверей і входячи в квартиру, вас зустрічає приємне, м'яке світло у передпокої, після чого освітлення зустріне вже в кімнаті, а у передпокої самостійно відключиться світло. Це позбавить постійного контролю за світлом у будинку, що суттєво заощадить витрати на електрику;
- Клімат контроль запрограмований у системі за кількома сценаріями. Для цього необхідно підібрати прийнятний режим роботи опалювальних приладів, кондиціонерів у будь-який час, присутні або відсутні вдома. До кожного приміщення режими підбираються індивідуально;
- робота побутової техніки програмується також за певними режимами, що дозволить випити з ранку приготовлену системою чашечку гарячої кави або прийняти ванну;
- розумний будинок забезпечує високий рівень безпеки, дозволяючи керувати за допомогою смартфона або іншими пристроями пожежної сигналізації, проконтролювати відключення або включення побутових приладів;
- Висока економія обладнання окупається протягом 6 років за найкомфортніших умов проживання та безпеки, завдяки оптимальному витрачанню електрики, води та інших ресурсів.