Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Вуличний відеоспостереження для приватного будинку

Новини та статті 30/04/2021

Вуличний відеоспостереження для приватного будинку

Одним із найбільш дієвих способів забезпечення безпеки житла є система відеоспостереження приватного будинку. Її планування, купівля та впровадження потребує розуміння питання та певних витрат. Ми допоможемо розібратися з вибором та монтажем обладнання без зайвих витрат часу та коштів.

Вибір зон відеоспостереження

Насамперед необхідно визначитися з основними зонами відеоспостереження та вирішити, які з них мають бути під постійним, а які – під тимчасовим контролем.

Камера, Моніторинг, Відео Спостереження, Безпека

Фахівці вважають, що постійно перебувати в полі зору об'єктивів повинні:

  • В'їзди на присадибну ділянку чи прибудинкову територію.
  • Основні та додаткові входи до будинку.
  • Ворота гаража (якщо є).
  • Місця постійного перебування маленьких дітей.
  • Предмети та обладнання, що становлять небезпеку для життя людей.
  • Джерела енергопостачання.

Навпроти цих зон доцільно встановлювати відеокамери з фіксованим кутом огляду, що ведуть безперервну зйомку.

Бажано спостерігати і за:

  • Периметром прибудинкової території чи присадибної ділянки.
  • Господарськими спорудами другорядної ваги.
  • Під'їзними шляхами та розташованими поблизу парковками.

Але для подібних цілей допускається використовувати турельні камери зі змінним кутом огляду.

Вибір місця розміщення устаткування – непросте завдання. З одного боку, камеру потрібно розміщувати так, щоб вона була недосяжною для зловмисників. З іншого боку, оскільки пристрій доводиться періодично обслуговувати та очищати від забруднень, слід забезпечити безперешкодний доступ для обслуговуючого персоналу.

Піклуючись про власну безпеку, не варто переходити розумні межі та намагатися контролювати кожен сантиметр простору зовні та всередині будівлі. Це вимагає великих витрат, а мешканці будинку та їх гості почуваються вкрай некомфортно, знаючи, що кожен їхній рух фіксується.

Варто також пам'ятати, що законодавство України, як і більшості європейських країн, не дозволяє використовувати приховані камери відеоспостереження.

Основні характеристики обладнання

Виробники розробляють та вдосконалюють моделі камер для спостереження. Як правило, вони різняться за таким набором показників:

  • Кольорості зображення, що транслюється.
  • Світлова чутливість.
  • Типу, дозволу та фізичного розміру матриці.
  • Фокусній відстані та кутку огляду.
  • Наявність додаткового оснащення – модулів Wi-Fi, мікрофонів, підсвічування, датчиків руху.
  • Спосіб передачі сигналу.
  • Об'єм пам'яті вбудованих або змінних носіїв інформації (якщо такі передбачені конструкцією).

Випускаються аналогові та цифрові (IP) відеокамери. За місцем розміщення – внутрішні та вуличні камери .

Продуманий підхід

До вибору моделей обладнання рекомендується підходити диференційовано. Потрібно заздалегідь визначитися з тим, які результати ви хочете отримати.

Необхідно врахувати, що:

  • У місцях з недостатнім освітленням доцільно встановлювати камери, що транслюють чорно-біле зображення. Це дасть можливість навіть у темний час доби отримувати зображення гарної якості. Скоротяться витрати на облаштування системи відеоспостереження приватного будинку, оскільки коштують такі пристрої дешевше аналогів, що передають кольорову картинку.
  • І чорно-білі, і кольорові матриці різняться за рівнем світлової чутливості. Разом зі світлочутливістю покращується чіткість зображення, одержуваного в умовах поганого освітлення, та збільшується вартість обладнання. Важливо дотриматися балансу ціни та якості.
  • вулична IP-камера Більшість сучасних камер відеоспостереження оснащуються CMOS-матрицями. У недорогих моделей, таких як Hikvision DS-2CE56C0T-IRMMF (2.8 мм) , максимальна ступінь роздільної здатності світлових сенсорів обмежена 1 Мп. Такі пристрої можуть зафіксувати факт порушення порядку або вторгнення зловмисників, але не дозволяють отримувати чітку картинку. Для отримання якісного зображення потрібна матриця з роздільною здатністю не менше 2 Мп. Незалежно від кількості мегапікселів, що більший фізичний розмір сенсора, то краще.
  • Реалізувати всі переваги камери зі змінною фокусною відстанню, на зразок Hikvision DS-2DE7430IW-AE , не вдасться, якщо система відеоспостереження працює в автоматичному режимі. Рішення про те, чи потрібно наблизити об'єкт чи збільшити поле огляду, часто має приймати оператор.
  • Ширококутні об'єктиви з великим захопленням дозволяють скоротити кількість відеокамер, необхідних для спостереження, але спотворюють картинку. Тому занадто захоплюватися розширенням кута огляду не варто.
  • У місцях, де немає необхідності постійного запису зображення, доцільно встановлювати камери, що включаються за сигналом датчиків руху. Це позбавляє необхідності обробляти та зберігати непотрібну інформацію.
  • відеокамера Пристрої, обладнані ІЧ-підсвічуванням – наприклад, Covi Security AHD-203WC-30 , при поганому освітленні завжди виявляються у виграшному положенні в порівнянні з модифікаціями, розробники яких вирішили покластися тільки на світлочутливість матриці.
  • Передача сигналу по Wi-Fi або виділених радіоканалів позбавляє необхідності тягнути дроти, необхідні для підключення відеокамер до центральних реєстраторів. Але сильні перешкоди, характерні для деяких регіонів, здатні перетворити цю гідність на недолік. Тому не варто вважати кабелі, якими передаються відеосигнали, пережитком.
  • комплект відеоспостереження На особливо відповідальних ділянках є сенс продублювати роботу системи, одночасно встановивши обладнання, що постійно транслює сигнал на екрани огляду і відеореєстратори, і автономні камери із записом.

Готові комплекти містять все необхідне для швидкого монтажу та запуску системи відеоспостереження. Крім того, вони дають змогу скоротити витрати. Але універсальні рішення не можуть врахувати індивідуальні параметри, тому комплекти не завжди здатні задовольнити потреби домовласника.

Якщо ви не впевнені у правильності вибору, проконсультуйтеся з незалежними спеціалістами інтернет-магазину Forter.

Важливо врахувати

Компоненти систем зовнішнього відеоспостереження чутливі до змін характеристик струму в мережі і при різких стрибках напруги можуть вийти з ладу.

Тому необхідно:

  • При покупці електроніки звертати увагу на параметри та якість виготовлення блоків живлення. Бажано, щоб їх потужність перекривала потреби пристроїв, що підключаються, з запасом не менше 10 – 15%.
  • У випадку, коли постачальник електроенергії не може гарантувати стабільність характеристик струму, підключати обладнання до мережі через стабілізатор напруги, безперебійного живлення . Це дозволить уникнути багатьох проблем.

Роботи з монтажу, налаштування та обслуговування системи відеоспостереження для приватного будинку повинні виконуватись кваліфікованими фахівцями, знайомими з особливостями влаштування сучасних моделей техніки. Тільки при дотриманні цієї умови результати будуть відповідати вашим очікуванням.

А якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться з нами, ми підберемо оптимальне рішення і допоможемо встановити систему спостереження на вашому об'єкті.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram