Автономні камери відеоспостереження
Автономні камери відеоспостереження
Автономні камери спостереження – найсучасніше рішення для систем контролю за безпекою. Моделі не вимагають підключення до відеореєстраторів або хмарних сховищ інформації та оснащуються власними джерелами живлення, що повністю покривають їх енергетичні потреби протягом тривалого часу або при виникненні нетривалих збоїв в електромережі. Автономні відеокамери функціонують самостійно або встановлюються на відповідальних ділянках для дублювання роботи пристроїв іншого типу.
Достоїнства і недоліки
Як і в будь-якого іншого технічно складного обладнання, автономні камери відеоспостереження мають свої сильні і слабкі сторони. Їх перевагами прийнято вважати:
- Незалежність від систем енергопостачання . Їх можна експлуатувати навіть там, де недоступні послуги постачальників електроенергії.
- Надійність . Їх не можна вивести з ладу, перерізавши струмопідвідні кабелі.
- Простота монтажу . До встановленої відеокамери не потрібно тягнути дроти, закопуючи їх у землю, закріплюючи на кронштейнах або пропихаючи крізь отвори, виконані у стінах та перекриттях будівель.
- Мобільність . У разі потреби обладнання можна швидко перемістити з одного місця на інше, виконавши мінімум потрібних налаштувань.
Щоправда, при цьому доводиться миритися з деякими недоліками:
- Періодично міняти батареї або заряджати акумулятори .
- Збільшенням розмірів та ваги пристроїв . Це з наявністю вбудованих чи змінних носіїв інформації, і навіть власних джерел питания.
Оскільки автономні камери відеоспостереження комплектуються електронними компонентами з низьким рівнем енергоспоживання та використовують формати запису, що дозволяють зберігати велику кількість даних на носіях обмеженого об'єму, якість одержуваного зображення може бути дещо гіршою, ніж у моделей, що працюють від мережі.
Варіанти виконання
Залежно від своїх потреб користувачі мають змогу придбати автономні камери трьох типів:
- Цілком незалежні від електромереж, а також пристроїв для обробки та зберігання даних.
- Ті, що періодично скидають накопичену інформацію на відеореєстратори, сервери або в хмарні сховища. Для підключення використовуються канали віддаленого доступу - Wi-Fi, супутниковий або мобільний зв'язок.
- Перехідні в автономний режим роботи при припиненні подачі електроенергії, втрати зв'язку зі сховищем даних та інших нештатних ситуацій.
Ті та інші можуть призначатися для встановлення в приміщеннях або просто неба. Який варіант віддати перевагу, доводиться вирішувати виходячи з конкретних умов експлуатації техніки та з огляду на вимоги нормативів безпеки.
На що слід звернути увагу
Область застосування автономних камер відеоспостереження така сама, як і у провідних моделей. Але маючи намір придбати обладнання, потрібно врахувати безліч важливих моментів:
Зрозуміти, який варіант зберігання та отримання інформації для вас зручніше. В умовах сильних перешкод не завжди вдається встановити стійкий зв'язок з носіями інформації, дані з яких можна зчитувати по Wi-Fi . При цьому значення має ще й сумісність протоколів на пристрої, що приймає і передає. Якщо ж зв'язок по каналу Wi-Fi не передбачений конструкцією, флешку і карту пам'яті доведеться періодично витягувати, а отже, потрібно буде забезпечити зручний доступ до обладнання.
- Визначитись з тим, наскільки якісним має бути зображення, що отримується у темний час доби. Кольорові матриці та світлодіоди ІЧ-підсвічування збільшують витрату електроенергії та скорочують час роботи камери від автономного джерела живлення.
- Вирішити, наскільки великий повинен бути обсяг інформації, що зберігається, і чи допустимо використовувати функцію перезапису даних на заповнений вщент носій.
- Уточнити, чи відповідають заявлені виробником характеристики умовам, у яких ви маєте намір експлуатувати техніку. Значення мають діапазони температури та вологості, рівень освітленості та механічних навантажень. Останні можуть виникати через вібрації будівель або опор кріплення, а також під впливом поривів вітру.
Особливе значення має тривалість роботи пристрою від автономного джерела живлення. Зверніть увагу, що при низьких температурах ємність батарей і акумуляторів знижується.
Висновок
Ціни на автономні камери відеоспостереження дещо вищі, ніж на аналогічні моделі традиційної конструкції. Щоправда, витрати на придбання такого обладнання вдається компенсувати за рахунок скорочення видатків на монтажні роботи. У будь-якому випадку, якщо фахівці з систем безпеки рекомендують використовувати таке обладнання, варто прислухатися до рекомендацій.