Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Біноклі: вибір без помилок

Новини та статті 17/06/2015

Друзі та знайомі знають, що я кілька років працював у салоні, який торгував оптикою: підзорні труби, біноклі, мікроскопи та інше так само. Тож постійно просять проконсультувати. Після десятої «консультації» вирішив завести собі блог та розповідати там усе, що я знаю на цю тему. Досить часто мене просять допомогти, коли вирішують купити бінокль, тож і почнемо з них.


Види призм

Призми, що використовуються в біноклях, бувають двох типів - дахові та призми Порро. Відрізнити їх дуже просто.

  1. Дахові. Біноклі із цими призмами мають однакову товщину труб. Вони компактні, але важко пристосувати до очей.
  2. Із лінзами Порро. Товщина трубок зростає від окулярів до об'єктивів. Коштують дорожче, але зображення вище за якістю, а сам бінокль легше пристосувати до очей.


Покриття лінз

Я завжди рекомендую друзям брати біноклі з покриттям антивідблиску. Це чудово допомагає, щоб уникнути «зайчиків» від водної, скляної, металевої або іншої поверхні, що відбиває. Оптимальний варіант, якщо в характеристиках зазначено Fully Multi-Coated. Це означає, що «антиблик» нанесений у кілька шарів на всі лінзи. У той же час це буде найдорожчий варіант. Найпростіше і дешевше – Multi-Coated. Ну а найбюджетніший – Coated.


Колімація

Простими словами, колімація – це механічне та оптичне налаштування бінокля. Колімовані біноклі дорожчі, але якщо цього не зробити, ваші очі швидко втомлюватимуться.


Кратність

Тут усе зрозуміло – що більше збільшує бінокль, то краще. Цифра кратності показує, скільки разів він скорочує відстань. Вказується в технічних характеристиках разом із діаметром об'єктива у вигляді «кратністьХдіаметр».


Діаметр об'єктива

Знову ж таки, чим більше ця цифра (друга в парі), тим краще. Вона означає кількість світла, яке потраплятиме у бінокль. Тому між біноклем 6х20 та 10х70 вибираємо другий.


Розмір вихідної зіниці

Чим більша ця цифра, тим більше світла потрапляє на сітківку ока. Чим потужніший бінокль, тим чіткішим і світлішим буде в ньому зображення.


Поле огляду

Знову ж таки, чим більше, тим краще. Вимірюється в градусах, показує, який кут огляду можна захопити, не повертаючи бінокль із боку на бік.


RBI – відносна яскравість

У принципі, цей показник можна забити. Він безпосередньо пов'язаний з розміром вихідної зіниці і дорівнює квадрату. Чим більший показник, тим краще.


Сутінковий фактор

Можливість бачити картинку за умов дефіциту освітленості. Аналогічний роздільній здатності зображення у фотоапаратах. Обчислюється за складною формулою. У принципі, якщо ви не плануєте відстежувати порушників на заході сонця, цим показником можна знехтувати.

Ось, в принципі, і все, що потрібно знати, перш ніж купити бінокль. Так, не забудьте сфокусувати його під себе. Можна регулювати як окуляри, так і центральний фокус. Для того, щоб це зробити, замружте почергово очі, і таким чином відфокусуйте кожну трубу.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram