Біноклі: вибір без помилок
Друзі та знайомі знають, що я кілька років працював у салоні, який торгував оптикою: підзорні труби, біноклі, мікроскопи та інше так само. Тож постійно просять проконсультувати. Після десятої «консультації» вирішив завести собі блог та розповідати там усе, що я знаю на цю тему. Досить часто мене просять допомогти, коли вирішують купити бінокль, тож і почнемо з них.
Види призм
Призми, що використовуються в біноклях, бувають двох типів - дахові та призми Порро. Відрізнити їх дуже просто.
- Дахові. Біноклі із цими призмами мають однакову товщину труб. Вони компактні, але важко пристосувати до очей.
- Із лінзами Порро. Товщина трубок зростає від окулярів до об'єктивів. Коштують дорожче, але зображення вище за якістю, а сам бінокль легше пристосувати до очей.
Покриття лінз
Я завжди рекомендую друзям брати біноклі з покриттям антивідблиску. Це чудово допомагає, щоб уникнути «зайчиків» від водної, скляної, металевої або іншої поверхні, що відбиває. Оптимальний варіант, якщо в характеристиках зазначено Fully Multi-Coated. Це означає, що «антиблик» нанесений у кілька шарів на всі лінзи. У той же час це буде найдорожчий варіант. Найпростіше і дешевше – Multi-Coated. Ну а найбюджетніший – Coated.
Колімація
Простими словами, колімація – це механічне та оптичне налаштування бінокля. Колімовані біноклі дорожчі, але якщо цього не зробити, ваші очі швидко втомлюватимуться.
Кратність
Тут усе зрозуміло – що більше збільшує бінокль, то краще. Цифра кратності показує, скільки разів він скорочує відстань. Вказується в технічних характеристиках разом із діаметром об'єктива у вигляді «кратністьХдіаметр».
Діаметр об'єктива
Знову ж таки, чим більше ця цифра (друга в парі), тим краще. Вона означає кількість світла, яке потраплятиме у бінокль. Тому між біноклем 6х20 та 10х70 вибираємо другий.
Розмір вихідної зіниці
Чим більша ця цифра, тим більше світла потрапляє на сітківку ока. Чим потужніший бінокль, тим чіткішим і світлішим буде в ньому зображення.
Поле огляду
Знову ж таки, чим більше, тим краще. Вимірюється в градусах, показує, який кут огляду можна захопити, не повертаючи бінокль із боку на бік.
RBI – відносна яскравість
У принципі, цей показник можна забити. Він безпосередньо пов'язаний з розміром вихідної зіниці і дорівнює квадрату. Чим більший показник, тим краще.
Сутінковий фактор
Можливість бачити картинку за умов дефіциту освітленості. Аналогічний роздільній здатності зображення у фотоапаратах. Обчислюється за складною формулою. У принципі, якщо ви не плануєте відстежувати порушників на заході сонця, цим показником можна знехтувати.
Ось, в принципі, і все, що потрібно знати, перш ніж купити бінокль. Так, не забудьте сфокусувати його під себе. Можна регулювати як окуляри, так і центральний фокус. Для того, щоб це зробити, замружте почергово очі, і таким чином відфокусуйте кожну трубу.