Біометричні термінали: організація чесного обліку
...І все одно відбуваються колізії. Людський фактор іноді здатний перемогти найскладнішу облікову програму. Як це відбувається? Як приклад – обмін чи запозичення картки доступу між співробітниками. З його допомогою людина може «вибігти» до магазину у робочий час, або взагалі «замінитись» колегою. А скільки керівників періодично спостерігає любителів покурити зі стаканчиком кави чи зателефонувати у особистих справах за територією підприємства із частотою одного разу на півгодини?
Підвищити дисципліну, а заразом і мотивувати персонал до сумлінного виконання робочих обов'язків, покликані біометричні термінали доступу. Їхні основні конкурентні переваги:
- чітка ідентифікація особи, неможливість підміни;
- відсутність ідентифікаторів, що носяться, «паспорт» людини завжди з собою;
- проста інтеграція до системи обліку робочого дня та оплати праці;
- швидка самоокупність за рахунок економії на оплаті «прогулів», виробництві пластикових карток доступу і т.д.
Як працюють із біометричними терміналами?
Все просто – їх встановлюють на вході до приміщень підприємства. При проходженні на територію персонал проходить ідентифікацію, дані про прохід реєструються у будь-якій системі обліку, до якої підключено термінал. На їх основі періодично:
- складаються фінансово-аналітичні звіти;
- проводяться розрахунки заробітної плати та інших нарахувань;
- проводяться розгляди з питань дотримання норм трудового законодавства тощо.
Налаштування терміналів дозволяють відрізняти фахівців, які мають доступ до певного приміщення чи ні. Тим самим. Установка біометричного терміналу дозволяє підвищити ефективність режиму таємності на об'єкті.
Принцип дії пристроїв ідентифікації за біометричними параметрами людини заснований на аналізі та зіставленні закладеним заздалегідь даним – формі обличчя, райдужної оболонки очей, відбитків пальців… На даний момент найбільш популярні набувають пристрої ідентифікації по долоні та відбитках пальців. Як елементи, що зіставляються електронному паспорту людини, – довжина долоні, її ширина і товщина, дактилоскопічний малюнок пальця. Вимірювання та ідентифікація відбуваються лише за одну секунду.
Один з яскравих представників такого точного обладнання – біометричний термінал обліку робочого часу ZK Software IN01, який пропонує онлайн-каталог Фортер. У його корпус вбудовані клавіатура (для набору цифр пароля), екран, робоча поверхня зі зняттям відбитка пальців, інтерфейс для з'єднання з ПК.