Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Блоки живлення та їх групи

Новини та статті 04/11/2015

"Слаботочка" - так на сленгу інженерів, електромонтажників звучить визначення будь-яких сучасних систем безпеки. Слабкі струми, що живлять обладнання всередині такої системи – характеристика, яка дала життя як великомасштабним комплексам відеоспостереження, контролю та управління доступом, так і автомобільним сигналізаціям. «Серцем» усієї такої структури виступає блок живлення.

Чим надійніший цей елемент, тим якісніше виконує своє завдання весь комплекс електроустаткування загалом. Якщо навести приклад для кожної системи, то у разі відеоспостереження («стаціонарного» з безліччю камер відеоспостереження та кількома реєстраторами, так само як і автомобільними відеореєстраторами з підключеними 1-2 мініатюрними камерами) – якість відеозображення, у тому числі й збережена у відеоархіві. Для систем контролю та управління доступом важливими є точна ідентифікація людини та безперешкодний її пропуск на підконтрольну територію. Для автомобільної сигналізації потрібно забезпечення точної роботи охоронних датчиків (відкриття дверей та/або капота, удару в колесо або кузов машини, порушення периметра, зміни об'єму тощо) та стабільність передачі тривожного сигналу на брелок або смартфон власника.

Блоки живлення умовно можна поділити на кілька груп:

  • стандартні блоки живлення;
  • безперебійні (джерела безперебійного живлення).

До перших відносять звичайні блоки, що працюють лише за наявності напруги у зовнішній електромережі. Це, як правило, найпростіші пристрої, що є поміщений в зовнішній корпус (іноді здатний витримати досить потужні механічні та електричні впливи) знижуючий трансформатор.

Стандартный блок питания
  

Стандартний блок живлення відрізняється тим, що всі коливання частоти, напруги та струму передають через обмотки трансформатора в незахищену внутрішню мережу. Тому такі пристрої встановлюють у місцях, де:

  • стабільні показники електроживлення зовнішньої електромережі;
  • немає жорстких вимог до значень напруги, частоти та струму у внутрішній мережі.

"Трансформаторні" блоки живлення також діляться на кілька підгруп - лінійні та імпульсні. По-перше, для отримання постійної напруги використовується діодний міст. Імпульсні – найскладніші у технічному плані. Саме їх використовують у електричних слаботочних ланцюгах з напругою 12В, 5 та 3,3В. У принциповій схемі такого типу електроустаткування закладено такі блоки, як стабілізатор вихідної напруги, елементи некорисного навантаження, широко застосовується елементна база зі стабілітронів, транзисторів, мікросхем з компараторами тощо. Імпульсні блоки живлення є найкращими джерелами, їх параметри є найбільш стабільними.

Часто «слабочка» вимагає встановлення безперебійних джерел живлення. Таке обладнання будується із застосуванням акумуляторних батарей великої ємності, потужності.

Источник бесперебойного питания Logic Power
Вони здатні протягом кількох годин підтримувати у працездатному стані системи охоронно-пожежної сигналізації тощо. Для систем автомобільної сигналізації застосовують мало, оскільки роль батарей виконує звичайний автомобільний акумулятор (АКБ).

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram