Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Боротьба з крадіжкою: технічні засоби та їх встановлення

Новини та статті 05/05/2015

Зверніть увагу в магазині на елегантні стійки-рамки, що допомагають визначити спробу винесення неоплаченого товару. Суть їх роботи – реагування на прикріплений до товару пластиковий короб із датчиком усередині, магнітна бирка. Останні є резонаторами пасивного типу. При попаданні в зону контролю антен-сканерів вони ініціюють подачу світлових, звукових сигналів. Усі елементи протикрадіжних систем встановлені та налаштовані згідно з рядом дій, які чітко регламентовані.

Наведемо деякі правила, які суттєво полегшать завдання боротьби зі злодіями.


Монтаж протикрадіжних систем

Перед тим, як приступати до вибору бренду та кількості обладнання, що купується, оцінюють формат майданчика, на якому вони будуть встановлені. Варто врахувати такі критерії:

  • відкритий або критий майданчик, ангарного або звичайного виду (великі ТРЦ, мегамаркети);
  • загальна площа, довжина та ширина приміщення, його висота;
  • кількість та пропускна здатність входів-виходів, доступність службових приміщень зсередини та зовні;
  • параметри товару чи інших предметів, цікавих злодіям;
  • наявність або відсутність джерел електроживлення, його резервування тощо.

Наступним кроком необхідно переконатися, що антикрадіжне обладнання має необхідні сертифікати якості, посібники з експлуатації.

Серце будь-якого проекту із забезпечення безпеки – грамотно сформоване технічне завдання або технічний проект. Крім конфігурації (кількість та розміщення антен, турнікетів тощо) антикражної системи, описується і забезпечення та інших умов.

Так, має бути забезпечене цілодобове електроживлення з напругою 220 В та допустимим відхиленням не більше 5%. Значніші коливання дестабілізують роботу вертикальних стійок-антен, хоч вони й запитані від низьковольтного джерела живлення. Збільшена кількість хибних спрацьовувань негативно позначиться на реномі магазину, чи не так?

Далі. Кабель, яким подається харчування на апаратауру, може бути 3-хжильным, з перетином кожної жили щонайменше 2,5 мм2. При прокладанні підлогою кабелі повинні бути захищені металевими порогами. Живлення стійок-антен проводиться від однієї фази, при цьому - різними проводами, які не повинні «перетинатися». Окремий блок живлення розміщують з відривом щонайменше 8-12 м. від антен. Автомат КЗ, що захищає антикрадіжну систему, повинен спрацьовувати за струму не менше 16 А.

Металеві стійки-антени обов'язково заземлюють. У контрольованих зонах забороняється розміщувати металеві предмети (на відстані до 0,5 м). Між антенами ніколи так само не прокладають силові кабелі, замкнуті контури. Стійки з маркованими товарами або ємності з електромагнітними мітками можуть бути розміщені на відстані не менше 2 м від антен.

Змінювати умови тех.проекту без погодження з відповідними фахівцями – заборонено.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram