Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Це цікаво: новітня історія дронів

Новини та статті 19/05/2015

Основний дистанційно-керований робот виник ще давно. Починаючи з винаходів Нікола Тесли: 1889, створення першого за всю історію радіокерованого міні-судна. Після цього періоду безпілотний керований апарат перейшов під крило військових, які побачили у цьому зручний спосіб винищення сил противника.

Протягом тривалого часу дрони були засекреченим винаходом. Стали відомими вони на початку другого тисячоліття – до того ж миттєво.


Початок шляху

Дрони стали дуже популярними в основному через розвиток бездротової мережі. Іншим фактором є потужні комп'ютери, які можуть контролювати нелегкі прилади та появу нової, вдосконаленої комп'ютерної мови. Першого «околодрону» винайшли молодики в американському університеті MIT. Саме вони створили першу компанію, яка б виробляла цивільних роботів.


Атмосфера

Перші безпілотники, які зорієнтували на цивільних користувачів, винаходилися нескладно. До літаків, які вже існували на радіоуправлінні, додали сенсор, розробили потрібне для цього програмне забезпечення. Після цього крило дрона почали оснащувати гвинтом: і безпілотники змогли висіти в повітрі. Це дало споживачам купу нових функцій.


Вода

В основному, принципи роботи водяних дронів такі ж, як і у повітряних. З самого початку фахівці просто чіпляли рецептори на кораблики з радіокеруванням - так справа і закінчувалася. Швидко розвиватися подібні дрони так і не змогли, тому що мало де їх можна застосувати. Бойове коло поки що не охоплене, тому що краще і зручніше це застосування радарів. Нещодавно з'явилася інформація про дрони, які були марковані береговою охороною США, що на сьогоднішній час і залишається поодиноким інцидентом.


Земля

Надземний дрон може пересуватися як завгодно: гусениця, колеса, щупальця. Як було сказано раніше, найбільше техніки перебуває саме в армії. Робот з кулеметом, роботи міни, що ставлять, і розвідники - потрібні функції для людини.


Вогонь

Безперечно, одними з перших у використанні роботів були зацікавлені саме пожежники. Так як дрона, який захищений від вогню, є можливість для розвідування в приміщенні, що горить. Але на сьогоднішній день цивільний робот на такі дії не здатний.

Але невдовзі роботи навчаться не тільки гасити вогонь, а й евакуювати людей, які перебувають у небезпеці.


Перспективи

Майже за кожним інноваційним роботом лежить одна схожа у всіх система. Що трохи лякає. За кілька останніх років DARPA, яка раніше була серйозно засекречена, продемонструвала цілий список винаходів.

І так зараз перед нами стоїть новий період штучних інтелектів, про які сильно мріють і сильно бояться ті, хто створив «Термінатора».

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram