Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Частотні діапазони рацій, потужність та схеми роботи

Новини та статті 07/03/2016

Можливість практично нелімітованого спілкування – прерогатива засобів зв'язку як радіостанції. Справді, їм немає необхідності закуповувати сім-карти, робити передоплату чи укладати контракт за умов оператора зв'язку тощо. Потрібно також згадати і широкий асортимент, кількість схем роботи рацій, які можна придбати в інтернет-магазині Фортер, наприклад.

Однак необхідно знати про кілька параметрів цих приладів, які суттєво впливають на якість та дальність зв'язку. Перший – частотні діапазони рацій. Сьогодні найпоширенішими є 27, 33-48, 137-174 та 400-470 МГц. Перший належить до т.зв. цивільному, Сі-Бі (СВ). Він використовується рибалками, мисливцями, будівельниками, водіями тощо. Пристрої, що працюють на даній частоті, не потрібно реєструвати. Приналежність до частотного діапазону рацій у межах 33-48 МГц означає їх використання автомобілях швидкої допомоги, таксі тощо.

Схеми роботи рацій існують у досить великій кількості. У основі – принцип роботи генератора несучої частоти. Він виробляє електромагнітні коливання, які власними силами не несуть жодної інформації. Для її появи і передачі змінюють певним чином головну частоту, що несе. У схемах роботи рацій використовують амплітудну, частотну та фазну модуляції. Приклад найпростішого передавача:

Пример передатчика

Ще один важливий параметр – дальність передачі радіосигналу. Ліс, житлові багатоповерхівки із цегляними чи бетонними стінами є серйозними перешкодами на шляху сигналу. За дальність багато в чому відповідає потужність радіостанцій. Чим потужніший передавач, тим на більшу дистанцію він зможе передати радіосигнал, тим легше його прийняти. Зрештою – звук виявиться якіснішим.

Але тут слід згадати і про потужність приймача, яка дозволяє прийняти ослаблений перешкодами сигнал. Крім природних перешкод, можуть бути і штучні джерела радіошумів. До них можна віднести радіостанції інших присутніх у Вашій локації людей, генератори перешкод (якщо будь-хто вирішує завдання припинення контакту між певними особами в цій місцевості). Отже, спиратися на зазначені в техпаспорті певних марок рацій дані про дальність радіозв'язку неможливо. Як згадують консультанти інтернет-магазину Фортер, фактично стійке приймання голосу в міських умовах може бути і до 1 км.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram