Частотомір – ваш захист від перехоплення інформації
Частотомір відноситься до ряду приладів електровимірювань, виконуючи функцію вимірювання частот різних механічних або електричних коливань. Основні сфери його застосування – радіоелектроніка та налаштування електричних мереж, лабораторні та польові дослідження при використанні даних різнотипних частот, діагностика радіоелектронного обладнання, його обслуговування та регулювання, визначення несправностей, контроль стану радіосистем тощо. Ці скануючі приймачі використовують при пошуку засобів крадіжки інформації, вони здатні вловлювати слабкі електромагнітні випромінювання, що походять від диктофонів або заставних пристроїв.
Пристрій виконує найвідповідальнішу роль у системах збору та обробки даних, забезпечуючи високу точність електровимірювальних приладів та прискорюючи їх дію. Ефективність його застосування у тій чи іншій галузі залежить від реалізованого у ньому виду виміру.
Найпоширенішим став електронно-лічильний тип, що діє методом підрахунку числа імпульсів, які з періодичних сигналів протягом певного часу формують вхідні ланцюги та порівняння їх зі стандартом частоти. Прилад дуже універсальний завдяки надточності та широкому частотному діапазону. Крім основного призначення, він часто вимірює періодичність проходження імпульсів, інтервали між ними, відносини частот. У зв'язку з цим він ефективний у роботі з радіоелектронним обладнанням різного призначення.
Другий вид – резонансний – діє шляхом порівняння частоти вхідних імпульсів із його власною резонансною частотою. Резонатором можуть виступати відрізки хвилеводу, коливальні контури, чвертьхвильові відрізки лінії. Чутливість таких приладів може підвищуватись за рахунок використання підсилювачів. Цей вид пристроїв відмінно показав себе при налаштуванні та обслуговуванні приймачів, а також для визначення несучої частоти сигналів, що пройшли модуляцію.
Гетеродинні пристрої у своїй роботі для порівняння вхідних частот використовують допоміжний генератор та використовуються нарівні з резонансними.
Для налаштування низькочастотного обладнання та роботи з ним застосовують конденсаторні типи. Їхні конденсатори поперемінно заряджаються від батареї, розряджаючись через магнітоелектричний механізм. Частота цього процесу дорівнює вимірюваній.
Для контролю електромереж використовують частотоміри вібраційного типу, пружні елементи яких наводяться в резонансні коливання під дією електричних та магнітних полів у поперемінному режимі.
Десятиліттями в дослідженнях застосовувалися аналогові частотоміри, принцип роботи яких полягає у виведенні на дисплей результатів кількох вимірів.
Застосовуються вони й досі, хоч моделі таких пристроїв давно морально застаріли. Нове покоління – цифрові прилади, перевагами яких стали висока точність вимірювань, широкочастотний діапазон, можливість роботи в декількох режимах. Крім того, ці частотоміри відрізняються компактними розмірами, наявністю цифрового індикатора та дуже невеликою відносною похибкою. Вони універсальні у використанні та ведуть захоплення частоти радіосигналу, згодом аналізуючи його характеристики. Купити частотомір – означає забезпечити захист інформації від випадкового чи зловмисного витоку.