Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Чи можна фарбувати парктронік?

Новини та статті 02/07/2015

Нещодавно придбав собі парктронік на автомобіль. Дуже зручний для паркування пристрій, але чорний колір датчиків на білому бампері не вписувався ніяк. Машинка нова, стильна, думав, що і парктронік знайду під колір, не вийшло, довелося брати із чорними датчиками. Продавець при покупці сказав, що фарбувати парктронік можна, але бажано не фарби, розшаровувати поверх попередніх шарів фарби, оскільки під кількома шарами робота партроніка буде некоректною.


Що таке парктронік?

Для тих, хто не знає, уточню, що парктронік або паркувальний радар, паркувальна система – це прилад, що проводить моніторинг відстані автомобіля до перешкод і інформує власника про це. Працює він за ультразвуковою технологією та складається з індикатора, двох пар датчиків та блоку управління. Ультразвуковий датчик, як чутливий елемент приладу, випромінює хвилі і, виявивши перешкоду, передає сигнал центральний блок. Там сигнал проходить обробку, внаслідок якої звуковий пристрій отримує команду. У міру наближення до перешкоди зростає частота звукового сигналу сповіщувача. Таким чином, парктронік полегшує паркування транспортного засобу та здійснення інших маневрів для водія, огляд якого дуже обмежений, що збільшує ризик не помітити перешкоду. Датчики встановлюють отвори, просвердлені в бампері, вони і реагують на перешкоду, якщо знаходяться на певній відстані від нього (до 2.5 метрів).

Питання невідповідності квітів парктроніка та автомобіля цікавить багатьох водіїв. Чутливі елементи виглядають чорними кружками на задній частині транспортного засобу, якщо воно іншого кольору, виділяються на загальному тлі і виглядають не естетично. Тому в багатьох майстернях надається послуга фарбування датчиків партроніка, а деякі умільці примудряються провести таку процедуру самі, не гірші за професіоналів. Я пофарбував датчики сам і тепер поспішаю поділитися своїм досвідом.


Як пофарбувати парктронік самостійно

Фарбу замовив у майстерні за кодом кольору свого автомобіля, але у кого колір уже встиг трохи вигоріти, можна просто замовити колір за зразком. Вони заправили мені її в аерозольний балон і також запропонували в такому ж балоні безбарвний лак, оскільки після висихання фарба набуває матовості і виділяється на бампері, що легко усувається лаковим покриттям.


Відразу скажу, що краще фарбувати датчики ще до встановлення, так і зручніше, і простіше. Але оскільки мої вже були на бампері, довелося їх трохи витягнути з нього (десь на сантиметр). Я обклеїв всю задню частину машини папером і малярським скотчем (порадили його, оскільки не залишає слідів), на поверхні залишилися стирчати лише радари. Потім зачистив їх наждачним папером та знежирив. У поводженні з фарбою необхідно враховувати робочу температуру, свій балон трохи нагрів, поклавши на гарячий двигун, оскільки температура повітря становила нижче +20°С. Потім струснув балон, випустив трохи фарби на стіну для подальшої рівномірності розпилення і почав фарбувати. Я наніс кілька шарів, між якими чекав на висихання фарби до матовості (близько 10 хв). Зверху покрив датчики кількома шарами лаку. Важливо розпорошувати як фарбу, так і лак, помірно, щоб не утворити патьоки, інакше доведеться всю роботу проробляти заново. Пофарбовані радари залишив підсихати на добу. Все, процес закінчено.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram