Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Чи можна зробити рацію в домашніх умовах?

Новини та статті 21/02/2016

Сучасні засоби спілкування – це дуже довгий перелік обладнання та систем. Кожен може собі вибрати за смаком пристрій, який відповідатиме його вимогам щодо якості зв'язку, його дальності, вартості та ряду інших параметрів.

І якщо одні віддають перевагу саморобним раціям, то інші – рації промислового виготовлення, з безліччю «примочок». Треті воліють пристрої із захищеним каналом зв'язку, для корпоративних переговорів. Чи так вигідно зробити пару екземплярів такого обладнання, що працює у відкритих для неліцензійного використання частотних ефірних діапазонів?

Зробити переговорний пристрій самому за нинішньої насиченості ринку радіодеталями, мікротрансформаторами та іншими деталями досить легко. Візьмемо до уваги, що Ви не професійний інженер-конструктор радіотехніки, а не позбавлений «золотих рук» умілець.

Схем саморобних рацій в Інтернеті є багато. Наприклад, стандартна:

Схема самодельной рации

Що потрібно її реалізації? На один екземпляр - 7 транзисторів, 17 резисторів, 19 конденсаторів, «фабричні» мікрофон, антена, перемикач, вмикач, джерело живлення (постійного струму), 2 текстолітові плати, монтажні дроти та дріт 0,1 та 0,5 мм діаметром (схема часткова). Саморобки рацій не вимагають високої точності виготовлення та при їх виготовленні Ви можете виявити всю свою технічну фантазію. До плюсів такого способу виготовлення радіопередавальних пристроїв відносять невисокі фінансові втрати у разі втрати приладу.

Після докладання деяких зусиль Ви отримаєте цілком працездатний радіопереговорний пристрій. Але чи підтримуватиме ті функції, які притаманні моделям промислового виготовлення?

Скориставшись асортиментом та гарним набором пошукових фільтрів в інтернет-каталозі Фортер, обчислимо «опції», яких немає в саморобках рацій. Візьмемо найближчий варіант – радіостанцію Motorola TLKR T41:

  • інформативний рідкокристалічний дисплей;
  • 8 каналів частот стандарту PMR446 (від 446 до 44 МГц);
  • індикація заряду батареї (акумулятора);
  • звукові схеми оповіщення при натисканні клавіш, дзвінок, біп при закінченні передачі;
  • зручний фігурний корпус із антиковзним покриттям, надійна кліпса для кріплення до ременя.

Рация Motorola T41 Blue

Більш дорогі пристрої мають ще більш розвинений набір можливостей, з якими саморобні навряд чи зрівняються. Зробити рацію у домашніх умовах можна. Але чи потрібно?

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram