Чи можуть засікти радар - детектор. Чи легально використання радар – детекторів
Днями мого друга відвідала ідея придбати радар-детектор пасивного типу. Але, оскільки він не розуміється на цьому питанні, то для початку він вирішив дізнатися про це детальніше у мене. У зв'язку з цим я поспішаю поділитися своїм досвідом у цьому питанні.
Насамперед почати слід з того, що пасивні моделі цього пристрою не заборонені в Україні та Російській Федерації. Мета таких радар-детекторів полягає лише у попередженні водія машини про те, чи є поблизу радари ДПС. Активні ж радар-детектори, або як їх часто називають – «антирадари», не були легалізовані на території України, оскільки вони можуть створювати деякі перешкоди не тільки в роботі радарів, а й на низці важливих частот. Приміром, при огляді прилади співробітників ДАІ почнуть працювати некоректно. Проте з пасивними пристроями немає нічого протизаконного, як у випадку з активними радар-детекторами, тому співробітники ДПС не мають жодних претензій.
Чи легальне використання радар-детекторів?
У багатьох країнах вже ухвалили закон, який не дозволяє водіям використовувати такі пристрої. У таких країнах, як Бельгія, Литва, Польща, Німеччина, Франція за виявлення радар-детектора виписують штрафи та вилучають прилад. Не виключаю того, що дуже скоро і в нашій країні буде ухвалено такий закон.
Звичайно ж, зараз складається думка, що такий пристрій потрібний для того, щоб безкарно порушувати правила дорожнього руху, тим самим перевищуючи швидкість. Однак використовувати цей прилад можна як спосіб оповіщення про те, чи поряд співробітники правоохоронних органів.
Як борються із радарами співробітники ДАІ?
Дуже часто співробітники ДАІ використовують спеціальне пошукове обладнання для того, щоб засікти радар-дектори. Такі пристрої працюють на певній частоті, щоб їх не фіксували детектори. Багато радар-детекторів мають спеціальний захист, який приховує їх від випромінювань приладів інспекторів. Таким чином, при використанні такого приладу він не видаватиме себе.
Також слід зазначити, що радар-детектори можна розділити на дві основні категорії: прямого посилення та гетеродинні. Пристрій першого типу не буде уловлений обладнанням, яке відстежує наявність детекторів. А ось прилади другої категорії мають особливе випромінювання, яке може бути виявлено пристроєм ще за кілька сотень метрів. Детектори з функцією VG-2, як тільки вони виявлені пошуковим приладом, відключаються від роботи, пов'язаної з гетеродином, щоб не бути поміченим. У зв'язку з цим отримати інформацію про радари буде неможливо. Але, як тільки сигнал за частотою VG-2 зникає, всі функції радар-детектора відновлюються і пристрій працює нормально. Ця технологія не є інноваційною. Існує величезна кількість сучасних моделей, що входять до сімейства «Спектр». Девайси не мають спеціальної частоти, що робить їх "невидимими" для пошукових приладів.
Таким чином, перед тим, як зробити покупку, слід визначитися, який саме результат ви хочете спостерігати. Сьогодні ринок пристроїв дозволяє зробити правильний вибір з великого діапазону аксесуарів.