Чи настільки висока ефективність відеоспостереження, як про неї говорять?
Зіткнувшись із зростанням кількості крадіжок із полиць власного магазину, падінням прибутку за рахунок підстановки продавцями власного, ідентичного «офіційному» товару, власники гіпермаркетів приймають рішення про встановлення комплексу відеоспостереження (CCTV). Або, що набагато частіше, посилення існуючої. Що стосується інших споживачів цього типу систем безпеки «працюють» інші аргументи, часом сильніші – безпеку дитини, особистого майна, історичних і культурних цінностей тощо.
Негативний вплив на системи відеоспостереження, реєстрації та контролю
Що ми збираємося обговорити у цьому матеріалі? Йтиметься про те, наскільки необхідне використання CCTV та які шляхи підвищення її ефективності. Насамперед розглянемо причини її неефективності. Або що може стати на заваді її роботі. Є кілька таких факторів зі знаком мінус:
- недостатнє фінансування;
- загальні помилки проектування;
- саботаж;
- недостатня підготовленість персоналу;
- неякісні камери, відеореєстратори;
- невикористання всього функціоналу.
З недофінансуванням зрозуміло – інженери намагаються скоротити витрати, проте нижня планка бюджету є. Чим загрожує її "недосягнення" - всім зрозуміло. Помилки в проекті системи відеоспостереження на об'єкті також загрожують:
- присутністю "мертвих зон";
- недостатніми параметрами відеообладнання (швидкість відеозапису, відсутність режиму ніч/день або інфрачервоного підсвічування, роздільна здатність камери, обсяг пам'яті реєстратора тощо).
Неякісні камери відеоспостереження, реєстратори, дроти, живлення призводять до швидкої та частої відмови пристроїв, що означає великі проміжки у відеозаписах. Ну і, звичайно ж, «довгі» гарантійні та звичайні ремонти, безграмотне заміщення обладнання тощо.
Саботаж - найбільш потужна протидія CCTV, яка часто зводить результат її роботи практично в нуль. Цей фактор відрізняється від звичайного «людського фактора» (неувага, помилки втоми персоналу, помилки кадрових служб, недостатня кваліфікація або обман співробітника відділу кадрів або керівника служби безпеки підприємства). Саботаж – це навмисна протидія. У його арсеналі інструментів:
- псування відеообладнання (перерізають дроти, збивають «ненароком» відеокамери і т.п.);
- змову з несумлінними продавцями, магазинними злодіями, небажаними відвідувачами, недобросовісними інспекторами СБ;
- "сліпота" під час спостереження;
- «корпоративні» методи боротьби – затримки у фінансуванні придбання, ремонту відеообладнання, негативний вплив на осіб, які приймають рішення або керівників служб безпеки, укладання договорів та угод з фірмами та спеціалістами, які продають недоброякісні вироби CCTV.
Наведених вище факторів достатньо, щоб зробити систему відеоспостереження недієздатною іграшкою на моніторі керівника. Тепер давайте розглянемо чинники, які позитивно впливають результати роботи.
Підвищення ефективності
У загальному поданні CCTV – це інструмент боротьби з розкраданнями, псування майна, економічних та матеріальних диверсій. Іноді установки однієї відеокамери у відділі маркетингу чи складі достатньо для того, щоб виявити джерело витоку комерційної інформації, матеріалів, товарів тощо. Як настроїти цей інструмент? Є кілька правил, рекомендацій:
Інсталяція потужної системи спостереження. Тут необхідно виділити максимально великий обсяг грошей на закупівлю та інсталяцію комплексу безпеки, бажано інтегрованого. Так, найпопулярнішими сьогодні стають системи, в яких можна прописувати сценарії роботи. Наприклад, «конгломерат» із системи управління та контролю доступу з CCTV. Визначення номерних знаків – популярний елемент таких систем на автостоянках, територіях складів без відеокамер. Завдання «чорних» та «білих» списків – і ось уже готові сценарії пропуску машини на територію, сповіщення про небажане відвідування тощо.
Камери можна встановлювати із запасом за дозволом, можливістю автономної роботи (встановлюється всередині камери флешка) у разі виходу з роботи реєстратора тощо. Купити відеокамери за вигідною ціною можна в онлайн-каталозі Фортер, так само як і інше відеообладнання. Консультанти магазину з радістю нададуть Вам кваліфіковану підтримку у проектуванні CCTV.
Введення зловмисників в оману. Тут чудовим прийомом убезпечити себе від фінансових та майнових втрат є встановлення муляжів. Дуже цікавий варіант – періодична заміна їх на «правильні» відеокамери. Ефективно працює, коли заміна проводиться таємно навіть від власної служби безпеки, використовується як боротьба з саботажем.
Захист комплексу спостереження від зовнішніх та внутрішніх посягань. Захист проводів, електроживлення, кріплення камер, входу до серверної кімнати, де зазвичай встановлюють відеореєстратори тощо. Впорядкований доступ до роботи з відеообладнанням та відеозаписами – також допоможе бути у «формі» - тобто. вести її експлуатацію безперебійно.
Кваліфікований персонал. Як кажуть професіонали, злодія затримує відеокамера, а інспектор охорони. Камера лише дозволяє виявити факт зазіхання на чуже. Тому необхідно подбати про підвищення кваліфікації операторів відеоспостереження. Звичайна людина навіть на деталізованій відеокартинці не завжди виявить крадіжку, а ось підготовлений оператор просто зобов'язаний це зробити.
Іноді непогано з метою боротьби із саботажем проводити тестування відеооператорів та інспекторів СБ на поліграфі. Думкозлочин – не об'єкт пошуку, але ось за фактами, що «розкрилися», керівництво просто зобов'язане «відпрацювати».
Використання можливостей Інтернету. Інтернет сьогодні дозволяє передавати величезні обсяги відео на віддалений сервер, який може бути фізично в країні з іншого боку Землі. Це відмінний прийом боротьби з тим же саботажем, коли недобросовісні співробітники шляхом прямого доступу до відеореєстратора намагаються стерти відео. Також глобальна мережа може передавати відеопотік у разі виникнення сигналу тривоги – багато моделей камер оснащені детекторами руху.
За допомогою інтернету можна надати доступ до картинки з об'єкта великої кількості фахівців, від яких залежить результативність CCTV.
Грамотне налаштування. Тут необхідно додати не тільки знання технічних параметрів відеоапаратури. Потрібно знати зони особливого ризику, об'єкти інтересу зловмисників та їхнє розташування, трафік на в'їзді на контрольовану територію тощо. Принцип розумної достатності тут добрий, але в деяких випадках краще підстрахуватися кількома відеокамерами, кількома джерелами живлення реєстратора і т.д.
Використання можливостей відеообладнання. Тут звернемо Вашу увагу на додаткові можливості підключення до відеореєстратора датчиків:
- розбиття скла;
- відкриття дверей;
- зміни обсягу у приміщенні, інших датчиків охоронно-пожежної сигналізації;
- «побутових» датчиків – протікання води, освітлення.
Крім них, можна підключати та задіяти у сценаріях охорони будинку, квартири, заміської нерухомості пристрої блокування дверей, броньовані жалюзі, сирени та ін.
Звертайтесь до Фортера і Ви отримаєте відмінне якісне обладнання, а висококваліфіковані консультанти допоможуть Вам зробити їхню роботу максимально ефективною!