Чи потрібний професійний металошукач дилетанту?
Шукання скарбів - захоплення всерйоз і надовго. Для справжнього поціновувача відчуттів знахідки історичного раритету немає різниці у його вартості. Важливим є смак очікування пошуку, процес підготовки, до якого входять дослідницькі роботи з архівами, іншими доступними матеріалами, комплектація «тривожної валізки» (похідного одягу, їстівних припасів, намети тощо), а також – підготовка та попереднє налаштування головного інструменту шукача скарбів . Йтиметься про металошукача.
Цей прилад є унікальним пристроєм, який вміє визначати місцезнаходження «захованих» під ґрунтом або на дні водойми предметів за заданими характеристиками. До них відносяться:
- метал, із якого предмет виготовлений;
- фізичні розміри предмета;
- глибина його залягання;
- точні координати його місцезнаходження.
Конструкція пристрою проста - пошукова котушка з намотаним проводом, штанга (основа, на якій кріпляться всі елементи), блок отримання та обробки сигналів від котушки. Особлива характеристика назви металошукача – у воєнний час його називають міношукачем.
Підготовлений читач уже знає, що існують такі моделі цього обладнання:
- ґрунтові;
- підводні.
При цьому пошукова котушка ґрунтового пристрою покрита ізоляційним матеріалом, який захищає її від механічних пошкоджень, а заразом дозволяє працювати у воді на глибині до 0,5 метра.
Подальша класифікація устаткування, що розглядається – на аматорські або професійні. Тут постає питання: чи можуть любителі-дилетанти користуватися професійними металодетекторами?
Фахівці пропонують дилетантам спершу використовувати аматорську модель пошукового інструменту. Аргументація – у ній невелика кількість налаштувань, просте керування, недорога конструкція. З її допомогою відпрацьовуються навички та прийоми знаходження предметів, ведуться експерименти з метою набуття досвіду пошуку.
Купити професійний металошукач для дилетанта також можна. Тоді доведеться «заглушити» безліч функцій, серед яких:
- робота у статичному та динамічному режимі;
- перемикання між автоматичними та ручними налаштуваннями пошуку;
- використовувати пошук тільки на піску, суглинці, сухій глині, слабозасміченому грунті та інших поверхнях;
- покращений механізм ідентифікації металу;
- суміщений з екраном контролер пристрою (додатково до аудіоінформування візуальне підтвердження пошукової інформації);
- робота одночасно на велику кількість частот. Деякі моделі металошукачів підтримують одночасний пошук до 28 частотних каналів.
Візьмемо до уваги такий момент: професійні детектори використовуються не тільки археологами, які шукають історичні раритети, а й у промисловості, сервісних службах.
Дилетанту має сенс придбати професійний металошукач за кількох умов:
- є впевненість у тому, що пошукова діяльність – це хобі назавжди;
- є поряд більш підготовлений фахівець, який готовий проконсультувати та надати допомогу;
- технічні характеристики металодетектора дозволяють опустити його до початкового рівня;
- під рукою є достовірні джерела інформації (спеціалізована література, доступ до онлайн-форумів професіоналів тощо);
- є час, бажання та посидючість для того, щоб ретельно підготуватися до виїзду «у поле». Тобто виконати налаштування пристрою в точній відповідності до характеристик шуканих предметів.
Во всех иных случаях дилентант может обойтись бюджетной моделью.