Чим сучасні системи безпеки відрізняються від своїх попередників
Чим сучасні системи безпеки відрізняються від своїх попередників?
Останні роки в житті людства все міцніше зміцнюються сучасні технології, вже складно уявити життя без гаджета, автомобіль без сигналізації, побутову техніку без функції «smart» з можливістю управління зі смартфона, також розвивається та вдосконалюється ринок охоронного обладнання. Але повернемося до витоків, здавна кожна людина прагне надійно захистити своє майно, будь це просто дерев'яний будинок. Наші пращури не мали можливості користуватися всіма благами сучасного світу, вони вигадували різні прості методи для захисту майна від зазіхань зловмисників. Стаття про те, що набагато полегшує нам життя, дозволяє якнайкраще убезпечити себе, рідних та своє майно, адже безпека понад усе, чому навіть у середньовіччі люди задавалися цим питанням, для чого копалися рови, будувалися підйомні мости, високі товсті стіни, існувала варта.
Сучасна технологія та старий прообраз
Сьогоднішнє покоління має можливість користуватися широким спектром благ сучасних технологій, у тому числі й інтернет, завдяки чому власник, який встановив охоронну систему будинку, має можливість перевіряти безпеку з будь-якої точки світу.
Існує величезний вибір обладнання для забезпечення безпеки свого майна або навіть великого бізнесу підприємства. Домофонні системи, системи відеоспостереження, можливість передачі контролю охоронної системи на центральний спеціалізований пульт охорони, з можливість передачі сигналу на стільниковий телефон, широкий вибір датчиків від відкриття дверей до датчика розпізнаючого витік газу, затоплення або подавання сигналу про те, що розбито вікно.
Сучасна сигналізація має свій прообраз, який існував у 19 столітті і складався з магнітів та дзвіночка, що спрацьовує під час відкриття дверей, подаючи сигнал. Пізніше таку систему вдосконалили і навіть почали масово виробляти, але така система мала складне технічне виконання та купу дротів.
Прообразом СКУД прийнято вважати охорону, що стояла біля воріт або дверей, а новий вид такої охорони найчастіше використовується на підприємствах, що складається з турнікету зі зчитувачем та контролером, дозволяючи автоматизувати процес пропуску відвідувачів та контролю своїх співробітників.
Також на сьогоднішній день активно використовується таке охоронне обладнання як відеоспостереження, причому у всіх сферах життєдіяльності – робота, будинок, відпочинок. Завдяки відеоспостереженню ми маємо змогу виявити зловмисника не лише в режимі реального часу, а й із запису з камер. Система відеоспостереження складається з камери або комплекту камер, відеореєстратора та монітора. Велика популярність наздогнала ip камери, оскільки пристрої дозволяють передавати сигнал через мережу і будь-якої хвилини, і в будь-якому місці є можливість побачити інформацію з такої відеокамери.
Важливу роль у сучасному світі відіграють і відеодомофони, тому що таке обладнання ідеально підходить для багатоквартирних будинків, але також використовується в офісах, приватних будинках, і дозволяє власнику бачити відвідувача та допускати або блокувати вхід гостя на територію, не залишаючи при цьому рис своєї квартири або удома, а у разі встановленого домофону на підприємстві співробітник потрапляє на територію просто маючи електронний ключ.
Сучасні системи безпеки удосконалили порівняно з попередниками багато, але варто виділити дизайн. Сучасне обладнання легко встановити, не псуючи інтер'єр чи екстер'єр приміщення.