Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Пожежні сигналізації, чому важливо дотримуватися правил встановлення даних систем?

Новини та статті 19/12/2019

Джерелом займання в приміщенні можуть бути різні побутові прилади, неполадка в роботі електричних обігрівачів, паління в ліжку, проблеми з проводкою або газовим обладнанням у квартирі, та й проста свічка, залишена без нагляду, може наробити великих бід. У разі виникнення пожежі, найважливіше це оперативність, тільки завдяки швидким і злагодженим діям, джерело вогню вдасться загасити на самому початку.

Для оперативного реагування щодо усунення вогню та для своєчасної евакуації людей з будівель використовуються системи пожежного оповіщення. Сучасна система пожежної сигналізації – це найефективніший метод попередження трагедії. Інтернет-магазин Фортер пропонує широкий вибір систем для оповіщення при пожежі, але важливо не тільки правильно підібрати систему, але і коректно її встановити.

Принцип роботи пожежної сигналізації

Датчики пожежної сигналізації фіксують зміни у температурі повітря приміщення, рівні вуглекислого газу та диму. Датчики встановлюються у всіх приміщеннях і за допомогою проводів з'єднуються з пристроєм, що управляє (центральним блоком).

Якщо сигналізація отримала сигнал про пожежу, то в залежності від моделі пристрою, сповістить про це власника, через смс або дзвінок, відправить повідомлення на пульт пожежної охорони або якщо йдеться про автоматичні системи пожежогасіння, включить подачу води або порошку.

Проект протипожежної системи

Звичайно в квартирі встановити датчики і продумати місця розміщення може і сам жилець, тоді датчики диму підключаються до охоронної сигналізації.

Але, якщо йдеться про пультову протипожежну сигналізацію, ми рекомендуємо звернутися до професіоналів, адже при побудові проекту враховуються особливості приміщення, тип будівлі, поверховість, загальна площа. Після обстеження об'єкта складається план-схема розташування датчиків і сповіщувачів по потенційно небезпечних зонах.

установка пожарной сигнализации

Правила встановлення системи протипожежної сигналізації

В Україні проектування, монтаж, налагодження, експлуатація та технічне обслуговування повинні виконуватись згідно з ДСТУ 54-14:2005. ДСТУ EN 54-14:2005 СИСТЕМИ ПОЖЕЖНОЇ СИГНАЛІЗАЦІЇ. Це об'ємний нормативний документ, який регламентує роботи із забезпечення протипожежної безпеки на різних об'єктах. Згідно зі статтею 5 Закону України "Про пожежну безпеку", відповідальність за пожежну безпеку несуть керівники, власники підприємств, а також орендарі приміщень. У разі недотримання правил встановлення пожежної сигналізації ви можете зіткнутися з такими неприємностями:

  • Елементи системи сигналізації вийдуть з ладу, через неправильну експлуатацію та установку.
  • Протипожежна сигналізація не працюватиме як має, і у разі виникнення пожежі не спрацює оповіщувач.
  • Пожежна інспекція накладе штраф та заборонить діяльність підприємства, до виправлення порушень у роботі сигналізації;

Краще дотримуватися правил установки, і звертатися до професіоналів за проектуванням, монтажем та налагодженням систем пожежної сигналізації. Монтажно-інженерний відділ Forter має великий досвід встановлення систем протипожежної сигналізації на об'єктах різного масштабу.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram