Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Датчик сигналізації – не прогадайте з вибором!

Новини та статті 17/03/2015

При виборі охоронної сигналізації необхідно знати про існуючі види датчиків та правильно підбирати той чи інший тип відповідно до конкретних потреб. Датчики виконують важливу функцію у роботі всієї системи та визначають її ефективність. Загалом же головну роль датчика можна охарактеризувати як контроль наявності або відсутності ознак проникнення на ділянку, що охороняється, або її пошкодження.

Так, датчики можна вважати очима та вухами системи сигналізації, яка приймає від них інформацію та реагує відповідно до ситуації.


Види датчиків та особливості їх застосування

Сфери застосування датчиків – різні, це можуть бути приватні квартири та будинки, офіси та великі промислові об'єкти. Таким чином, охоронні датчики можуть бути встановлені як у приміщеннях, так і зовні на вулиці.


ІЧ (інфрачервоний) бар'єр

Це найпоширеніший вуличний охоронний датчик, призначений для захисту території від проникнення грабіжників та зловмисників. Ефективним є використання інфрачервоних бар'єрів на великих територіях. Важливо, щоб установка сигналізації в цьому випадку якнайменше афішувалась, оскільки, знаючи про датчики, зловмисники спробують їх обійти.

ІЧ бар'єри можуть бути встановлені і всередині приміщення, у цьому випадку обладнання має дещо інший вигляд.


Датчики движения

Назва говорить сама за себе. Датчик сигналізує про наявність руху на об'єкті, що охороняється. Найширше застосування на сьогоднішній день знайшли інфрачервоні датчики руху. Вони підходять для встановлення як у приміщенні, так і на вулиці. Ці датчики будуть різними у виконанні, відрізняється їх вартість. Датчик, встановлений усередині приміщення, відстежує лише переміщення джерела тепла. Пасивні теплові джерела не спрацьовують сигналізації.

Більш якісне виявлення та мінімальна кількість помилкових спрацьовувань забезпечується додатковими функціями датчика, зокрема мікропроцесорною обробкою сигналу.

Застосовуються і ультразвукові датчики, що реагують зміну коливань звукових хвиль. Але їх використовують переважно для захисту малих замкнутих об'ємів (автомобіля, наприклад).

Мікрохвильові датчики випромінюють електромагнітні хвилі, і якщо відбитих хвиль змінюється, сигнал подається на сигналізаційну централь.

Основна перевага установки ІЧ датчика руху в приміщенні - відсутність будь-якого випромінювання, проводиться лише сканування температурних зон.

Зверніть увагу на те, що датчик руху може бути лінійним (променевим) і об'ємним. Якщо лінійний (променевий) датчик сканує область, яка знаходиться безпосередньо перед датчиком, то об'ємний датчик сканує об'єкт і в похилих площинах.

На об'єктах із підвищеною загрозою проникнення рекомендується поєднувати різні типи датчиків руху.

 

Датчики вібрації

Встановлюються переважно для визначення розбиття вітрин, шибок. Найпростішими в установці та експлуатації є бездротові датчики. Це важливо, тому що встановлювати їх потрібно на тендітне шибку.

У датчиках вібрації зазвичай є

  • функція регулювання чутливості, що дозволяє встановлювати їх у межах 400 м від сигналізаційної централі, якщо провідні датчики, і до 100 м, якщо датчики бездротові;
  • захист від хибного спрацьовування;
  • функція мікропроцесорної обробки отриманого сигналу
 

Датчики розбиття скла

Принцип роботи цього типу датчиків – виявлення звуку, що виникає внаслідок розбиття скла. На інші гучні звуки датчик розбиття не реагує. Загалом дальність виявлення становить 10 м, кут огляду – 90°. Дальність зв'язку з централлю сигналізації – провідного до 400 м, бездротові до 100 м. Заряду літієвої батареї датчика достатньо для роботи протягом 5 років.


Датчики відкриття дверей, вікон

Бувають провідними та бездротовими, що не впливає на принцип їхньої конструкції, яка заснована на взаємодії датчика та магніту. Вартість проводових датчиків нижче, розмір менший, але щодо простоти установки перевага залишається за бездротовими моделями.
Тривожний сигнал датчик відкриття подає під час розмикання магнітного контакту. Зрозуміло, що такі датчики встановлюються на дверні та віконні отвори. Але найчастіше зловмисники розбивають скло, залишаючи незайманими рами. Тому для комплексного захисту слід поєднувати такі датчики з іншими типами.
Дальність подачі сигналу бездротового датчика становить до 100 м.
Серед інших видів датчиків можна виділити
  • датчики затоплення;
  • пожежні датчики;
  • датчики газу;
  • датчики температури, вологості тощо.

Радимо не заощаджувати на датчиках, тому що найпростіші з них менш надійні, ніж більш досконалі та дорогі датчики, які не спрацьовують без причини (через нагрівання чи протяг).

 

Поради щодо встановлення та експлуатації датчиків для сигналізації

  • Уникати потрапляння сонячних променів на ІЧ датчики руху (актуально при встановленні датчиків, наприклад, на верхніх поверхах будівель).
  • Не потрібно спрямовувати ІЧ датчики на батареї, кондиціонери та інші предмети, які змінюють температуру. Як варіант можна встановити мікрохвильовий датчик. Але в такому випадку слід уникати тривалого перебування людей у приміщенні, оскільки випромінювання шкідливе.
  • Датчики відкриття дверей та вікон слід встановлювати попарно на кожну стулку. Спеціальні датчики необхідні металевих конструкцій.
  • При установці датчика розбиття скла можна для двох вікон, що близько знаходяться, застосувати один датчик.
  • Для забезпечення безперервного надходження сигналу з бездротового датчика необхідно використовувати ретранслятор.
  • Пожежні датчики, як відомо, реагують на дим чи підвищення температури. Але при встановленні димових датчиків, які спрацьовують швидше і відповідно, дозволяють запобігти трагедії, потрібно враховувати специфічні моменти (наявність курців у приміщенні, ймовірність розведення вогню в каміні і т.д.).
  • З урахуванням технічних характеристик датчиків краще встановлювати їх у кількості із запасом.

Звертайтеся до спеціалістів інтернет-магазину «Фортер» за детальними консультаціями. Вибір датчиків широкий і дозволяє підібрати оптимальний варіант для кожного окремого випадку.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram