Де найбільш потрібні повноростові роторні турнікети
Мене нещодавно в офісі здивували вибором турнікету для прохідної. Та не звичайного, до пояса, а на повне людське зростання, щоб не можна було ні перестрибнути, ні під ним пролізти. Поки знався на тому, який нам підійде краще, і при цьому обійдеться не дуже дорого, дізнався купу цікавих речей. Ось, вирішив поділитися, може, комусь зекономлю час.
Як ви вже розумієте, повноростові турнікети потрібні там, де до безпеки пред'являються підвищені заходи. Це актуально, якщо:
- У вас є режимне підприємство;
- Ви побоюєтеся економічного шпигунства та витоку комерційної інформації;
- Ваша компанія виробляє компактну за розмірами, але дуже дорогу продукцію;
- Окремі компоненти ваших виробів виконуються з дорогоцінних металів: золота, платини, паладію та ін;
- у банках, страхових компаніях, ломбардах та інших фінансових установах;
- Це об'єкт для проведення масових заходів (басейн, стадіон та ін.).
Повноростові турнікети вважаються одними з найнадійніших. У той же час, вони коштують вдвічі-втричі дорожче, ніж звичайні, «метрополітенівські» чи «поясні». Тому якщо вид діяльності вашого підприємства не відноситься до тих, які я вказав нагорі, подумайте, чи потрібен вам саме повноростовий, чи можна обійтися дешевшим варіантом.
Види повноростових турнікетів
Ці турнікети зручні тим, що можна встановлювати як на вулиці, так і в приміщенні. Відрізняються між собою за типом приводів:
- Механічний привід Найпростіша, надійна та дешева конструкція. Надійно блокує прохід на підконтрольну територію.
- Електромеханічний привід Як правило, цей тип турнікетів встановлюють, якщо на підприємстві вже є система контролю та управління доступом.
- Турнікети із сервоприводом. Їхня головна перевага – відсутність зусиль, які потрібно прикладати, щоб відкрити турнікет. На відміну від механіки чи електромеханіки, сервоприводи вбудовуються у турнікет під час виробництва.
У середньому висота повноростових турнікетів – 1 метр 90 сантиметрів, а прохідна спроможність – близько 20 осіб на хвилину.
Вони можуть бути дво- та трилопатевими. Лопаті можуть бути виконані як із хромованих металевих трубок, так і зі скла (у тому числі, куленепробивного).
Переваги повноростових турнікетів у тому, що вони виключають одночасний прохід більш ніж одну людину. У разі потреби повноростовий турнікет дозволяє заблокувати людину між лопатями (так званий «шлюзовий режим»).
Опціонально до повноростових турнікетів може поставлятися монтажна рама (у нагоді в будь-якому випадку) і дах (для турнікетів, які планується встановлювати на вулиці). Дах також зменшує шанси проникнути на територію, що охороняється, поверх турнікету.
Деякі моделі повноростових турнікетів обладнані світловими та звуковими сигналами, що дозволяють або забороняють доступ.