Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Де використовується контроль доступу? Приклади із життя!

Думки експертів 18/12/2014

Рис.1 Приклади використання систем контролю доступу

Наявність такої системи значно полегшує боротьбу з різними протиправними діями, перешкоджаючи крадіжкам матеріальних цінностей організації, особистого майна та комерційної інформації. Розмежування доступу на підприємство перешкоджає діям промислового шпигунства, які завжди пов'язані з незаконними проникненнями на підконтрольну територію. При встановленні обладнання контролю доступу значно скорочуються випадки навмисного псування та пошкодження обладнання, цінного майна, попереджається проходження на об'єкт осіб, які не мають для цього повноважень. Розглянемо основні види таких систем безпеки.

Рис.2 Панель доступу U-ProxKeyPad

  1. Контроль доступу до коду. Варіант для підприємств з особливою таємністю та підвищеними вимогами системи охорони. Для входу на територію у таких системах передбачається введення коду. Охоронюваний рубіж обладнаний клавіатурою для введення персональних кодів, що проходять, після чого відкривається вхід. Кожен відвідувач має свій індивідуальний код, який періодично змінюється або самим співробітником, або адміністрацією. На клавіатурі є кнопка сигналу тривоги, яка застосовується при загрозі для співробітника. Сигнал під час її натискання відправляється на диспетчерський пульт.
  2. Управління замками. У системах з такими можливостями надається не лише право входу, а й керування дверима. За допомогою зчитувачів система подає тривожний сигнал, якщо двері тривалий час знаходяться у відкритому стані або відчиняються і закриваються більше разів, ніж належить. У таких системах можливе програмування відкриття дверей на певний час і зчитування конкретної картки доступу. Тривожні сигнали відправляються на систему сигналізації або інше обладнання, внаслідок чого активізується виконавчий механізм, наприклад, сирена, камера, датчик.
  3. Управління шлюзами, як системи доступу використовуються на режимних підприємствах. Рубіж обладнується шлюз і два зчитувачі карток. Перед входженням відвідувач за допомогою карти відкриває перші двері шлюзу, а коли ці двері зачиняться, активує другі. Вийти назад, не активувавши другі двері, він не зможе. За допомогою такої системи можливий прохід лише однієї особи одночасно.
  4. Розмежування доступу до ліфта. За допомогою картки можна обмежити вихід з ліфта на певні поверхи та виклик ліфта з певних поверхів.
  5. Управління потоком людей. У цьому випадку обмежується доступ відвідувачів у конкретний час та конкретні зони об'єкта. Кожне відвідування реєструється системою, після чого дані можуть бути використані для аналізу. Відвідувач персоніфікується карткою.
  6. Управління в'їздом/виїздом транспорту. Схема та ж, що і в системах керування дверима, тільки як двері виступають шлагбауми та ворота.

Рис.3 Панель доступу модель U-Prox mini

Картки систем контролю доступу використовуються також для контролю та обліку робочого часу, збору необхідної у зв'язку з цим інформації, розрахунку зарплати тощо.

СКУД – одна з найважливіших ланок у системах забезпечення охорони об'єктів.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram