Де встановити датчик руху
Вибір правильного місця для монтажу датчиків руху – запорука забезпечення належного рівня безпеки та ефективного витрачання коштів на організацію охоронної системи.
По-перше, коректне місце гарантує максимальний огляд. По-друге, при значній території під охороною, вдалий вибір позицій датчиків дозволить скоротити їхню кількість.
Мета та умови встановлення датчика руху
Розставлення датчиків залежить від мети їх використання. Зазвичай їх ставлять для автоматичного включення світла або активації камер, сигналізації, інших елементів систем безпеки.
При цьому варто враховувати також:
- тип об'єкта, що охороняється ( внутрішня або вулична система);
- спосіб підключення ( дротові або бездротові пристрої);
- тип датчика за місцем його монтажу (настінні чи стельові);
- принципу дії сенсорів (інфрачервоні, радіохвильові)
Специфіка настінних та стельових датчиків руху
Спосіб кріплення визначає те, як працює сенсор і яку площу покриває своєю дією.
Стельові пристрої відрізняються тим, що зона, що охороняється, становить 360 градусів і вона виконана у формі конуса з кутом 120 градусів. Такі датчики розташовуються в приміщеннях, як правило, на висоті 2,4-3 метри над підлогою і покривають коло на підлозі 10-20 метрів. Такі рецептори найкраще ставити в невеликих приміщеннях, де вони можуть покривати більшу частину площі.
Настінні мають менший кут покриття, так як немає необхідності відстежувати стелю. Їх монтують на стіну чи іншу вертикальну поверхню на висоті 2-2,5 метри. Як і стельові, такі датчики забезпечують багатопроменевий бар'єр, перетин яких і вловлюють.
Особливості вибору місця для датчиків руху
Для включення світла
Схема повинна враховувати максимум внутрішніх дверей та проходів, щоб обійтися мінімальною кількістю сенсорів. Так, виходячи з кожного приміщення, людина потраплятиме в поле дії променів, і автоматичний вимикач спрацьовуватиме.
Приклад схеми встановлення одного датчика руху, що забезпечує максимальну контрольовану площу. Навіть незважаючи на деякий простір у сліпих зонах, при виході з будь-якого приміщення людина потрапить у його поле зору.
Для охорони
Для підключення до сигналізації варто керуватися дещо іншим принципом. Контрольна зона датчиків повинна максимально охоплювати найбільш ймовірні точки проникнення: зовнішні вікна, балкони, двері, люки в підлозі та стелі, тонкі міжкімнатні перегородки і т. п. Значить датчик необхідно розташувати так, щоб у кут його дії потрапило найбільше потенційно небезпечних ділянок.
При розрахунку схеми враховуйте кут та дальність дії пристрою.
Крім того, датчики руху встановлюються в кожному приміщенні, що охороняється (кімнаті).
До речі, в приміщеннях з великою кількістю вікон і дверей вони краще підходять, ніж датчики відкриття або розбиття скла, тому що контролюють велику ділянку площі, в яку можуть потрапляти відразу кілька небезпечних точок.
У нашому асортименті представлені радіохвильові датчики для охорони периметра. Наприклад, Forteza-500 чи Forteza-100. Вони трохи інший принцип дії, тому потрібно особливе розміщення. Вони працюють у парі: між приймачем та передавачем створюється невидима об'ємна зона, при попаданні до неї об'єктів датчик спрацьовує. Це відмінна система, якщо необхідно забезпечити охорону великого за площею об'єкта. А при монтажі важливо врахувати необхідність знаходження пари приймач-передавач у межах прямої видимості без перешкод.
Головне, при монтажі керуватися документацією до пристрою та здоровим глуздом. А якщо у вас є питання щодо техніки безпеки, телефонуйте, наші консультанти обов'язково розкажуть і допоможуть зробити оптимальний вибір.