Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Де застосовуються роз'єми BNC?

Новини та статті 12/12/2014

 

Рис.1 BNC-роз'єми


Область застосування BNC-роз'ємів

Коаксіальні роз'єми використовують у наступному устаткуванні: випробувальному; радіоаматорському (радіопередавачі, антени та ін.); авіаційної електроніки; цифровим та аналогом відео для передачі сигналу.

Ці конектори були створені в якості альтернативи RCA роз'єму, який використовувався для прийому-передачі телевізійного сигналу.

Кабель із BNC-коннектором застосовується для створення комп'ютерних мереж за стандартом 10BASE2, а також для з'єднання радіоелектронних приладів (різних генераторів сигналів, осцилографів та ін.). Ще їх часто використовують у студіях звукозапису, для синхронізації всіляких компонентів цифрової звукозаписної техніки. Але для роботи на більш високих частотах, найкраще користуватися різьбовим роз'ємом (TNC-конектором), а не BNC.

Рис.2 Роз'єм BNC-59


Назва та походження BNC конекторів

Роз'єм назвали на честь блокувального механізму Bayonet (байонет) та його винахідників Карла Конселмена (CarlConcelman) та Пола Ніла (PaulNeill). Але ширший розголос отримав завдяки випускнику університету електроніки в штаті Пенсільванія. У 1945 році, будучи співробітником Hazeltine Electronics Corporation, Octavio M. Salati запатентував роз'єм для коаксіального кабелю, який мав низький коефіцієнт загасання.

BNC-роз'єми поділяються на два типи:

  • для кабелю та частотою до 4 ГГц та хвильовим опором 50 Ом;
  • для кабелю та частотою до 2 ГГц та хвильовим опором 75 Ом.

50-Омний використовується для передачі даних, а ось 75-Омний застосовується найчастіше для передачі відео сигналу. Для того щоб конектора можна було розрізнити на вигляд, ВПС США підписали угоду з усіма виробниками про їх маркування.

Типи роз'ємів:

  • BNC-F має різьбове кріплення;
  • BNC – стискається, або припаюється на кінці кабелю;
  • BNC-Т – з'єднує мережну плату та мережевий кабель ПК за стандартом 10BASE2;
  • BNC-apple і BNC-I – зазвичай застосовується для спаювання двох шматків коаксіального кабелю.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram