Для чого необхідне реле напруги
Нещодавно наші менеджери продажів працювали з покупцем, який не знав, що ж йому краще купити для захисту обладнання – реле напруги або стабілізатор. Поспілкувавшись із покупцем, менеджер порадив йому все-таки купити реле. Ставши свідком цієї історії продажів, вирішив роз'яснити нашим інтернет-користувачем у яких ситуаціях необхідно купувати стабілізатор, а в яких краще – реле напруги
Що таке реле напруги?
Реле - це ефективний і максимально простий пристрій, але його функція є колосальною. Він захищає обладнання від стрибків напруги, від чого не захистять автоматичні вимикачі, ні пробки. Але хочу звернути увагу, що не треба реле плутати зі стабілізатором. Це абсолютно різні пристрої. Стабілізатор вирівнює погану напругу, а реле при нестабільному напрузі автоматично відключає подачу живлення та включає тільки після повного відновлення.
Якщо з вини постачальника електроенергії у Вас в квартирі спостерігаються часті стрибки енергії, то технічно впоратися з цією проблемою допоможе стабілізатор, а ось впоратися з аварійною ситуацією, наприклад, «обгорання нуля», зможе лише захист від перепадів.
«Обгорання нуля» - це найчастіша поломка в електриці, при ній напруга в будинку коливатиметься в межах 300-380 В. Від такого згорить все, що включено до розетки: холодильник, телевізор, комп'ютер тощо. Основна причина такого обгорання - старе проведення, але навіть якщо Ви поміняєте всю проводку в квартирі, це не захистить техніку від поломки - обгорання може статися на майданчику або в під'їзді.
Як правильно вибрати?
Пристрої захисту від перепадів випускаються:
-
для групи приладів (у формі трійника чи подовжувача);
-
для одного пристрою (із встановленням у розетку);
-
для всього будинку чи квартири (установка в електрошафу) – все залежить від типу підключення.
Також як і обладнання, реле буває однофазне та трифазне. Якщо обладнання однофазне, то і реле повинно бути відповідним. Такий самий принцип діє і для трифазних пристроїв.
Вибираючи однофазне, особливо ретельно необхідно правильно підбирати потужність. Побутові однофазні реле випускаються з потужністю до 100 А. Сила струму означає, що саме це значення може пропустити через себе прилад. Але складнощі можуть виникнути під час розмикання контактів. За розмикання відповідає котушка, у якої, за правилами маркування, сила, що розмикає, нижче номіналу реле. Тому якщо Ваш вступний автомат розрахований на 25 А, то реле має бути номіналом вище – приблизно 32-40 А.
Мабуть це все, на що необхідно спиратися при виборі захисного пристрою. Якщо ж у Вас залишилися питання і все ще сумніваєтеся, що краще, менеджери нашого магазину допоможуть Вам у виборі. Вдалих покупок!