Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Для чого потрібний перетворювач напруги (інвертор), частина 1

Новини та статті 16/07/2015

Остання відрядження запам'яталася мені не дуже приємною нагодою. Дорогою мені зателефонували з роботи, потрібно було негайно відправити файли, які зберігалися лише на моєму ноутбуці. Але батарея села, а доступ до розетки я зміг отримати лише наприкінці дня, що обернулося неприємностями та стресами. Повернувшись додому, я став цікавитися можливістю зарядки ноутбука в автомобілі. Наші менеджери порадили інвертор та детально розповіли всю інформацію про нього. Поспішаю поділитися знаннями, щоб Ви не потрапили до такої ситуації.


Що це таке?

Інвертор – це спеціальний прилад, який дозволяє перетворювати змінний струм, який є в автомобілі, в змінний (необхідний для роботи техніки). Також пристрій дозволяє змінити величину напруги навіть до 220В наявних 12В.


Види інверторів

Всі моделі можна розділити на два види: дорогі і доступніші. Перші на виході надають синусоїдальну напругу. Другі – його спрощену форму, яка замінює синусоїду.


Як це працює?

Інвертор є трансформатором. До його первинної обмотки підключаються два тиристори, які по черзі відкриваються. В інверторі проходить три процеси: зменшення прямого струму до нуля, затримування докладання прямого струму, до відновлення замикаючої здатності, і останній, який загрожує наростанням напруги в другому тиристорі. Дії можуть відбуватися як одночасно, і послідовно. Найскладніше - уникнути збоїв при послідовності процедур. Переважна більшість техніки допускає використання змінного струму, якщо у нього є спрощена форма сигналу. Синус важливий лише невеликій кількості пристроїв, пов'язаних з телекомунікаціями, вимірюваннями, лабораторними або медичними роботами, а також професійної аудіотехніки.

При виборі інвертора найголовніше враховувати пікову потужність споживання електрики з напругою 220 Вольт/50 Герц.


Режими функціонування інверторів

Їх лише три:

 • Тривала робота - збігається з номінальною потужністю інвертора.
 • Перевантаження – пристрій віддає у півтора рази більше, ніж його номінальна потужність (трохи більше 30 хв.).
 • Пуск - віддача підвищеної моментальної потужності на кілька мілісекунд. Це забезпечує запуск електродвигуна та ємнісного навантаження.


Навіщо потрібні інвертори?

Аварійне/резервне джерело живлення для техніки, що потребує 220В. Це особливо актуально під час перебування на дачі, подорожі, на риболовлі і навіть на будівництві. За допомогою АКБ та інвертора Ви можете побудувати систему безперебійного живлення вдома.


Відмінності інверторів:

  1. Напруга вхідного струму
  2. Тип змінної напруги на виході (чистий/модифікований синус)
  3. Наявність/відсутність додаткових пристроїв та можливостей. Наприклад, реле керування або перемикання навантажень, вбудований зарядний пристрій, програмування налаштувань функціонування, дистанційне керування.

  Продовження статті читайте: "Для чого потрібний перетворювач напруги (інвертор), частина 2"
  Техспециалист

  Новини та статтіУсі статті

  Усі статті
  Telegram