Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Домофони з кількома відеокамерами - базова система відеоспостереження

Думки експертів 09/02/2015

Рис.1 Домофони з кількома відеокамерами - базова система відеоспостереження


Встановлюємо камери – що більше, то краще

Як правило, стандартні домофонні системи складаються з таких блоків:

  • Виклична панель із вмонтованою або окремо вартою відеокамерою;
  • Монітор зі слуховою трубкою або вмонтованим мікрофоном системи «вільні руки» та кнопкою розблокування вхідних дверей;
  • Електрозамок із доводчиком дверей;
  • Комутаційний блок.

Виклична панель може з'єднуватися з приймальним блоком як за допомогою проводів, що вимагає значної кількості проводки та місця під кабелі, так і за допомогою радіосигналу, що дає більше варіантів місця встановлення панелі виклику. У разі бездротового підключення необхідно забезпечити постійну подачу напруги на пристрій від стаціонарного джерела (мережі) або переносного (акумулятора).

Видеодомофон модель Slinex GS-08

Рис.2 Відеодомофон модель Slinex GS-08

Проте все частіше керівники служб охорони приватних та комерційних будівель рекомендують встановлювати не одну, а кілька відеокамер для розширення поля та ракурсу огляду. У такій комплектації домофон перетворюється на повноцінну систему відеоспостереження та контролю доступу.

Варіанти підключення кількох камер:

  1. Для багатоквартирного будинку або бізнес-центру: перша камера перед під'їздом, друга перед входом на поверх, третя перед квартирою або офісом.
  2. Для приватного будинку: перед в'їзною брамою, перед центральним входом до будинку, перед входом до будинку з боку вбудованого підземного паркінгу, по периметру паркану.

У системах відеоспостереження з використанням декількох відеокамер зображення може транслюватися як на кілька окремих моніторів (за кількістю камер), так і на один монітор з розмежуванням поля та підписом, в якому сегменті екрану транслюється зображення певної камери.

Вибираючи камери для організації відеоспостереження, краще звернути увагу на ті моделі, які мають більш високу роздільну здатність і дозволяють транслювати чітке і ясне зображення навіть при дефіциті світла (на заході сонця або світанку).

Великим плюсом камери буде широкий кут охоплення. Там, де це можливо з технічного погляду, краще встановити поворотні камери, що значно розширить сектор контрольованої території.

Комплект беспроводного видеонаблюдения Smartwave WDK-S01KIT

Мал.3 Комплект бездротового відеоспостереження Smartwave WDK-S01KIT


Додаткові можливості

Сучасні системи відеоспостереження за будинком або офісом здатні не тільки транслювати відвідувача в режимі он-лайн, а й фіксувати в режимі аудіо-, фото-або відео всіх відвідувачів.

Фіксація зображення може вестись у кількох режимах:

  • Фіксується кожен відвідувач, тобто запис починається після натискання кнопки виклик;
  • Дуже популярна модель – домофон із записом руху. У цьому випадку камери будуть активовані під час спрацювання детектора;
  • Останні моделі відеореєстраторів можна програмувати на запис у певний час.

Крім того, сучасні системи відеоспостереження дають можливість переадресації дзвінків на мобільні телефони або віддалений комп'ютер, фіксації голосових повідомлень, мають вбудований автовідповідач та опцію «не турбувати». Західні моделі, як правило, мають функцію енергозбереження, що дуже зручно, якщо прилади живляться від батарей або акумуляторів.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram