Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Дротова або бездротова сигналізація: що вибрати?

Новини та статті 16/03/2015
Як відомо, одним із принципів класифікації систем охоронної сигналізації є спосіб передачі сигналу. На основі цього принципу розрізняють два типи сигналізацій: провідна та бездротова. Широким вибором моделей представлені на сучасному ринку обидва види. Відповідно, у покупця виникає закономірне питання: яку систему сигналізації віддати перевагу, провідну чи бездротову.

Якщо ще кількома роками раніше багато хто б рекомендував провідні системи, зважаючи на більш привабливу вартість, підвищений рівень надійності, можливість встановлення датчиків на досить великій відстані від централі сигналізації, то сьогодні бездротова сигналізація грунтовно «освоїлася» на ринку безпеки і є повноцінним суперником провідних моделей.
Звичайно, це лише констатація факту, яка не вирішує проблему вибору. Адже Вам необхідно приймати конкретне рішення. Для цього потрібно чітко розуміти всі плюси та мінуси обох видів систем охоронних сигналізацій. Про це й поговоримо.
 

Бездротова сигналізація

Бездротова сигналізація насамперед зацікавить того, хто не вважає, що тільки акуратно укладена мережа проводів може створити враження (і, звичайно, забезпечити на практиці) повної безпеки та стовідсоткової надійності. Для тих, кому не чужі нові рішення і хто воліє встановлення мінімуму обладнання за високої його ефективності, буде цікаво наступне.
Беспроводная сигнализация

Переваги бездротової сигналізації

 • Найменша кількість видимих елементів (естетичний аспект, який важливий для тих випадків, коли Ви, наприклад, тільки закінчили ремонт, і фраза «потрібно штробити стіну під прокладку кабелю» звучить як страшний вирок).
 • Можливість оперативної зміни місця розташування обладнання. Це дуже зручно, якщо сигналізація встановлюється в офісі, квартирі, що тимчасово орендується, і т.д. При необхідності переїзду обладнання просто знімається і просто монтується на новому місці.
 • Можливість комплексної роботи радіоканалів різних діапазонів, між собою та з іншими системами для передачі інформації (GSM-канал, оптоволокно та ін.)
 • Простота встановлення. Не потрібні спеціальні навички, щоб самостійно встановити обладнання для сигналізації. Датчики підключаються швидко та легко.
 • Економія на додаткових кріпленнях для монтажу обладнання (як відбувається у випадку з провідною сигналізацією). Плюс – економія з допомогою самостійної установки. Вам не доведеться оплачувати послуги фахівців із монтажу сигналізації.
 • Незалежність від електроживлення. Робота бездротового датчика забезпечується автономним джерелом живлення. Таким чином, система сигналізації не відключиться у разі припинення подачі електроенергії, не буде схильна до перепадів в мережі. Як правило, термін автономної роботи батареї складає до 6 місяців разом із системою безперебійного живлення. Про наближення необхідності заміни батареї сповістить сигнал індикатора. У деяких системах також передбачено надсилання повідомлення на номер власника про те, коли потрібно зробити заміну батареї.
 • Надійний та ефективний спосіб передачі сигналу. Засобом передачі сигналу є радіохвилі, які поширюються в різних напрямках і на надійній і поширеній частоті радіоканалу. Для радіосигналу не є суттєвими перешкодами стіни, меблі та інші об'єкти.
 • Додатковий захисний ефект завдяки мініатюрному дизайну. Погодьтеся, що чим менше помітних деталей сигналізації, тим нижче шанси зловмисника прорахувати можливі «лазівки» для непомітного проникнення в приміщення, що охороняється.
 • Можливість використання неординарних рішень. Наприклад, можна використовувати одну систему GSM-сигналізації для охорони відразу двох будівель (потрібно лише встановити в одному з приміщень центральний блок і поставити необхідні датчики). Це можливо завдяки дальності дії датчиків у районі 100 м. Це дійсно зручно, коли потрібно захистити не лише будинок, а й певні господарські споруди.
 • Можливість розширення функцій системи сигналізації. Це досягається встановленням додаткових датчиків (задимлення, температури, розбиття скла тощо) після їх реєстрації в центральному блоці сигналізації.


Недоліки бездротової сигналізації

 • Необхідність зміни батарей та заряджання акумулятора. Цей чинник абсолютно не критичний, тому він, скоріше, є незначною незручністю, а не явним мінусом сигналізації. Вам просто необхідно вчасно звернути увагу на сигнал індикатора.
 • Деяке ослаблення радіосигналу під час проходження через фізичні перешкоди. Зниження діапазону дії сигналу може вплинути на якість системи сигналізації. Але цю проблему можна вирішити, встановивши підсилювач сигналу для бездротових датчиків. Таку необхідність слід розглядати з урахуванням специфіки конкретного об'єкта (матеріал та товщина стін, відстань між пристроями та ін.)
 • Вартість бездротових систем зазвичай вища, ніж провідних. Але це компенсується відсутністю необхідності платити за встановлення та кріпильні елементи.
 • Схильність до радіоперешкод. Вона, хоч і невисока, але може іноді призводити до помилкових спрацьовувань (від чого, в принципі, не захищені провідні системи).
 • Залежність від якості та радіусу покриття мережі GSM-оператора.
 • Бездротова сигналізація, як правило, досить складна у ремонті.


Дротова сигналізація

Дротова сигналізація також широко застосовується в сучасних системах захисту різних об'єктів і має свої плюси та мінуси.
Сигнализация

Переваги провідної сигналізації

Низька ціна. При цьому враховуйте додаткові витрати на встановлення, якщо складний об'єкт. Але є готові комплекти для самостійної установки.

Віддаленість датчиків від центрального блоку досягає до 400 м. Це важливо при встановленні сигналізації у будинках, де два і більше поверхів, а також великих підприємствах чи складських приміщеннях.

Фізичні перешкоди не становитимуть перешкод передачі сигналу. Сигнал, як наслідок, стійкіший і надійніший. Особливо це актуально у галасливих цехах чи місцях, де поруч прокладені лінії електропередачі.

Відсутність потреби заміни батарей. На випадок перебоїв під час подачі електроенергії використовують джерело додаткового безперебійного живлення, яке може забезпечувати роботу системи до 3-6 місяців.

Високий рівень ремонтопридатності.


Недоліки провідної сигналізації

 • Можливі пошкодження кабелю. Зважаючи на те, що у передачі сигналу задіяний кабель, його пошкодження можуть знизити надійність передачі.
 • Досить тривале відновлення. Може знадобитися кілька днів повне відновлення роботи системи. Наприклад, пошкоджений кабель у невідомому місці, а кабель завдовжки 100 метрів.
 • Залежність від електроживлення. Обрив проводів, перепади в подачі електроенергії можуть призвести до перебоїв у роботі сигналізації.
 • Видимість для зловмисника. Грабіжники можуть навмисне пошкодити видимі елементи кабелю чи прорахувати «зручні» шляхи проникнення.

Як бачите, обидва типи сигналізацій можуть ефективно здійснювати охорону Вашого майна. Але провідні сигналізації краще встановлювати на об'єктах, які плануються до тривалої експлуатації та під час проведення ремонту (квартира, будинок, дачний котедж). Можна закласти резервний кабель у разі розширення функцій сигналізації у майбутньому. Нема рації робити розгалужену систему сигналізації в офісі, який Ви збираєтеся залишити через місяць-два. У тих же ситуаціях, коли втручання в конструкцію приміщення небажане або неможливе (зроблений ремонт, будинок зібраний з готових панелей, будівля стара і не витримає «впроваджень» кабелю), відмінним рішенням стане бездротова сигналізація. До того ж, зручно те, що її можна встановити самостійно і в майбутньому буде простіше розширити.

Щоб відкинути сумніви при виборі сигналізації, Ви можете проконсультуватися зі спеціалістами інтернет-магазину «Фортер», які розкажуть про всі нюанси різних систем охоронних сигналізацій. Ми завжди раді допомогти!


Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram