Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Джерело безперебійного живлення за низькою ціною

18/01/2017

Джерело безперебійного живлення - гарантія комфортної роботи

Джерело безперебійного живлення (ДБЖ) - це автономний пристрій, до якого може підключатись один або кілька електроспоживачів. При цьому саме ДБЖ включається в електромережу і при нормальній подачі живлення накопичує енергію в акумуляторі. Електроспоживачі, в той час, продовжують працювати від центральної мережі. Як тільки припиняється подача електроживлення, пристрій автоматично перемикає підключені пристрої на роботу від власних акумуляторів. Перемикання відбувається практично миттєво, тому функціонування споживачів не переривається.

Це загальний принцип дії всіх ДБЖ, але є відмінності і особливості роботи, які визначають сферу застосування пристроїв. Тому, перш ніж купувати пристрій, потрібно визначитися з вимогами до нього. Одна справа - просто захист обладнання, а інше - можливість продовжувати роботу протягом деякого часу.

Види приладів

Найпростішим варіантом для побутового використання є резервний ДБЖ. Він реагує на коливання напруги в електромережі. Тобто, при різкому зниженні переводить підключену техніку на роботу від власної акумуляторної батареї. Даний прилад має високий ККД (до 99%) і при цьому відрізняється доступною вартістю. Недоліком пристрою є те, що підключена техніка перемикається на живлення від акумулятора не тільки при відключенні енергії, але і при зниженій напрузі, що значно збільшує знос акумулятора.

Більш надійним та довговічнішим пристроєм вважається лінійно-інтерактивний ДБЖ. На відміну від резервного, такий прилад вирівнює відхилення напруги в електромережі. Тому перемикання підключеної техніки на живлення від акумулятора здійснюється тільки при відключенні електроенергії. Такий спосіб роботи буде найбільш оптимальний, якщо для електропроводки будівлі характерні часті перепади напруги.

Ще більш досконалими є ДБЖ з подвійним перетворенням. Такі пристрої  використовуються для високочутливої апаратури. Особливістю даного обладнання є те, що перехід на резервне живлення відбувається менше, ніж за 1 мс. З іншої сторони при вирівнюванні коливань напруги в електромережі досягаються практично ідеальні характеристики струму - похибка не перевищує 1%. Таким чином, забезпечується ефективний захист від поломок підключеної до ДБЖ дорогої апаратури.

Основні параметри ДБЖ

При придбанні блока безперебійного живлення необхідно звернути увагу на ємність акумулятора. Чим вона більше, тим довше буде час автономної роботи обладнання при відключенні електроенергії. Для захисту інформації на домашньому ПК достатньо 5 хвилин, щоб встигнути зберегти дані і вимкнути комп'ютер. Якщо ж прилад призначається для серверної станції, то потрібно більше часу, щоб встигнути коректно завершити роботу всіх одиниць техніки.

Для правильного вибору приладу треба враховувати наступне:

  1. Резервні ДБЖ призначені для підключення персональних комп'ютерів, іншої офісної техніки та невеликих локальних мереж.
  2. Лінійно-інтерактивні ДБЖ призначені для підключення електронно-обчислювальних машин, опалювальних котлів.
  3. ДБЖ з подвійним перетворенням призначені для підключення медичного обладнання, наукової  апаратури, серверних станцій.

Потужність обладнання, що підключається - це один з найважливіших факторів при виборіджерела безперебійного живлення. Не правильний розрахунок призведе до того, що прилад просто не впорається з навантаженням у разі аварійної роботи, що може мати негативні наслідки для підключеного обладнання. Якщо ж потужність ДБЖ перевищує навантаження, то його використання просто неефективно.

Щоб розрахувати необхідну потужність ДБЖ потрібно врахувати суму номінального споживання підключеного обладнання в процесі роботи, а також включити в розрахунки навантаження запуску. Обов’язково рекомендується купувати ДБЖ з запасом потужності до 25%.

Важливість застосування блока безперебійного живлення важко переоцінити. Адже при відключенні електроживлення або скачках напруги можна завдати серйозної шкоди устаткуванню. Пристрій, який вибрано відповідно до визначених умов, гарантує безпеку експлуатації підключеного до нього обладнання та зробить роботу користувача більш комфортною.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram