Ефективність відеодомофону з метою контролю доступу
Відеодомофон уже став звичним для багатьох українців. Він дає змогу контролювати доступ візитерів. Наскільки він ефективний для контролю доступу? І коли наявних у нього функцій недостатньо, а замість домофону потрібно встановити комплексну інтегровану охоронну систему? Постараємось разом розібратися у цій проблемі.
Завдання відеодомофону
Цей невеликий пристрій значно спрощує наше життя. Він дає можливість:
- Побачити, хто хоче вас відвідати;
- Якщо візитер невідомий, уточнити мету візиту;
- Запобігти прямому контакту з небажаним відвідувачем і не пропустити його всередину;
- У разі ухвалення позитивного рішення відкрити електрозамок дистанційно;
- Створювати відеоархів відвідувачів.
Важливим є і факт підвищення престижу та соціального статусу власника домофону, незалежно від того, хто це – звичайний мешканець чи організація.
Погіршення криміногенної ситуації та здешевлення домофонів призвели до того, що попит на них постійно підвищується. Це стимулює розвиток технологій, поява нових функцій. І хоча спочатку цей прилад створювався як засіб контролю доступу, поступове розширення та ускладнення його функцій призвели до того, що домофон сьогодні позиціонують як одну з частин інтегрованих охоронних систем.
Домофон: можливості та недоліки
Одним из недостатков домофона является невозможность постоянного видеоконтроля. Сигнал с камеры начинает транслироваться только тогда, когда посетитель нажимает кнопку вызова на панели. Более сложные модели предусматривают подключение дополнительных камер, благодаря чему расширяется зона покрытия, включая площадку у лифта, коридоры и другие критические точки.
Еще более дорогие модели дают возможность создавать фото- или видеоархив. При этом запись может быть инициирована:
- Після натискання клавіші дзвінка;
- У заздалегідь вибраний день чи час шляхом попереднього програмування;
- За допомогою детектора, що реагує на рух у певному радіусі.
Для зберігання відеоархіву потрібний зовнішній блок пам'яті. Дешевші моделі фіксують не відео, а лише окремі фотокадри.
Однак головне завдання – інформування про те, що в зоні, що охороняється, з'явилася стороння людина, все-таки не вирішена. Про це стане відомо лише тоді, коли сам візитер натисне клавішу дзвінка.