Функції та можливості сенсорних інфопанелей
Сенсорна панель використовується для керування комп'ютером, торкаючись пальцями дисплея. Найчастіше пристрій використовується у громадських місцях на комп'ютерах, а також для здійснення різних фінансових операцій. Така панель, вона ж сенсорне скло, може бути вбудована як у звичайний ПК, так і розміщуватись поверх екрана монітора за допомогою з'єднання одним із комп'ютерних портів. Такий пристрій введення та виведення забезпечує необхідну інформацію шляхом чутливого натискання дисплея або жестами.
Ємнісний сенсорний екран
Під час торкання монітора рукою відбувається зміна ємнісних струмів. Зміна струмів здійснюється за допомогою координат точок дотику, вони розміщуються на кутах екрана. Для деяких пристроїв доцільним є антивандальний захист. Найкращим вибором для подібних завдань є саме ємнісні сенсорні шибки, якими обладнані термінали, ігрові автомати та сенсорні кіоски.
В основі чутливого елемента подібної інфопанелі лежить скло, яке на поверхні обладнане прозорим провідним покриттям. По краях скла знаходяться друковані вузькі електроди, які розподіляють низьковольтне електричне поле по всьому провідному покриттю. Далі на провідний шар наноситься захисне покриття. Після дотику до монітора відбувається ємнісний зв'язок між дисплеєм і пальцем, після чого утворюється імпульс струму в область контакту. З усіх кутів електричний струм пропорційний радіусу до торкання. В результаті прозорий та надійний екран має малий час відгуку та відрізняється своєю міцністю та надійністю.
Інфрачервоні панелі
Вирішивши купити сенсорну інфопанель з інфрачервоним світлом, ви отримаєте в експлуатацію досить простий пристрій. Спеціальні ІЧ-промені моментально детектують місце дотику. Навколо екрана розміщується рамка, яка обладнана випромінювачами та приймачами. При натисканні деякі промені не перекриваються і здатні досягати свого пункту призначення – приймача. В результаті контролер обчислює область контакту. Такі дисплеї мають довговічність і добре пропускають світло, тому що у них немає чутливого покриття, тому механічний дотик взагалі не відбувається. Максимальна діагональ рамки не перевищує 150 дюймів.
ПАВ панелі
Сьогодні відомі і ПАР сенсорні інфопанелі (працюють на поверхнево-акустичних хвилях), які також реагують на торкання предметів. Вони поглинають хвилю, що виходить від руки в рукавичці, пальця, гуми пористої.
Перевага таких пристроїв полягає в тому, що визначаються не тільки координати натискання, але ще й дотику.