Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Глибина пошуку металошукачем – наскільки реально?

Новини та статті 22/04/2015

Нікого не здивує той факт, що багато хто вибирає металошукач саме за параметром глибини пошуку. Багато новачків у цьому питанні дивуються, що знаходять лише монети, які «зариті» під землею всього на 20 см, хоча сам прилад показує їх набагато більше. Чому саме це відбувається і які міфи про глибину пошуку металошукачем існують, ми спробуємо розібратися.

Перше питання - чому під час тестів прилад показує монету на глибині 30 см, а насправді він лежить не глибше 20 см. Справа в тому, що перебуваючи в землі, зондуючий сигнал значно послаблюється.

Друге питання полягає у погіршенні якості дискримінації монети у ґрунті. Для відповіді це питання слід піднімати безліч технічних подробиць, але відповідь проста – причина землі. Металошукач на землю реагує так само, як і на монету, що перебуває в ній. Іншими словами, приладу необхідно одночасно відрізняти два сигнали, що подаються від об'єктів. Саме тому сигнал від монети «забиває» сигнал від ґрунту.

Виникає логічне питання про те, чи варто взагалі довіряти свідченням металошукача у повітрі та як правильно їх проводити. Для цього слід взяти один прилад (можна кілька) та проводити виявлення у наступній послідовності:

  • Увімкніть металошукач і зачекайте близько 5 хвилин, доки не відновиться його температурний режим.
  • Збалансуйте пристрій на максимально допустимій чутливості. Якщо це неможливо, то понизьте показник до тієї позначки, доки досягнете нормальної компенсації грунту. У приладах, які оснащені вбудованим автотрекінгом (автоматичне визначення балансу землі), ця опція автоматично вимикається. Робиться це тому, що автотрекінг недостатньо стійко здатний працювати на високій чутливості і може зменшити глибину пошуку.
  • Далі слід вимкнути дискримінатор та активувати режим «Всі метали».
  • Поступово змінюйте глибину залягання об'єктів до максимально можливої виявлення звуком.
  • Намагайтеся проводити кожен тест з різною стороною руху котушки, а також різною територією, щоб був процес пошуку.

Важливо розуміти, що хороший металошукач – це не той, де високий рівень чутливості, а той, що показує стабільну роботу. Можна використовувати прилад, який ідентифікує монету на відстані півметра, але це вам не допоможе робити цінні знахідки, адже складно збалансуватиме прилад на необхідній чутливості. Насамкінець слід зазначити, що у статистичному режимі глибина виявлення практично завжди буде більшою.

 

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram