Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Глибина пошуку золотошукача

Новини та статті 22/01/2016

Не всі шукачі розбагатіли на золотих копальнях. Але якщо пошук дорогоцінного металу – ваше хобі, ви отримаєте задоволення навіть від самого процесу.

Купити золотошукач – лише початок завдання. Як і в будь-якій справі, успіх визначають не тільки рішучість та завзятість золотодобувача, а й наявність певних знань та навичок у поводженні з приладом. Ми вже коротко зупинялися на металошукачах та спорядженні. Час визначитися із глибиною пошуку золотошукача.


Що на неї впливає?

Глибина виявлення мети у ґрунті неабсолютна і залежить від кількох умов: дослідності шукача, порогу чутливості приладу, особливостей ґрунту, час залягання золота та ступеня мінералізації ґрунту. Розрахувати заздалегідь усі умови та вказати абсолютну глибину роботи приладу не можна. Це пояснює, наприклад, чому американські виробники уникають вказівки точних величин - щоб уникнути судових позовів через знайдені неточності в технічній документації. Найчастіше зазначена глибина виявлення застосовується лише у повітрі. Поріг чутливості залежить від випромінюваної потужності та від розміру котушки. Для одинично залягає монети на свіжому повітрі глибина становить від 20 до 50 см, а для великих об'єктів - від 1 до 2,5 м. Ґрунт знижує глибину виявлення мети, утворюючи перешкоди та видаючи помилкові сигнали. Золотошукачі високого цінового сегмента ефективніше пригнічують вплив ґрунту та, як правило, оснащені ручною або автоматичною відбудовою. Недорогі прилади налаштовуються виробниками працювати в умовах середнього грунту. У комп'ютеризованих приладах автоматичне відбудова є обов'язковим. Але на деяких ґрунтах навіть вона малоефективна. Домогтися максимальної чутливості золотошукача за таких умов неможливо. Для вирішення проблеми існують апарати, що одночасно генерують кілька робочих частот. Можна рекомендувати Sovereign, DFX, Explorer та ін.

Металлоискатель для золота Spectra

Що може впливати на глибину виявлення золота? Вона безпосередньо залежить від площі поверхні предмета та провідності на певних частотах. Пояснимо: якщо, скажімо, золота монета залягає у ґрунті вертикально руба, детекторові набагато складніше її виявити. Чому? В цьому випадку площа площини, паралельної пошуковій котушці, мінімальна. Чим більша площа поверхні об'єкта, тим простіше його виявлення.

При низькочастотному пошуку до 10 кГц найважче знайти предмети низької провідності, до яких належать золоті самородки, ювелірні прикраси та нікелеві сплави. Тому слід використовувати вищі частоти від 18 до 70 кГц. Але тоді знижується відсіювання металів, тобто. дискримінація. Працюючи на високих частотах, золотошукачі здатні лише відрізнити кольорові метали від чорних.

Глубина поиска золотоискателя

Цікавий факт: що довше об'єкти пролежали у землі, то краще вони перебувають. Метал схильний до окислення і згодом окислює прилеглий грунт. Тому прилад спрацьовує і на об'єкт, і на ґрунт, а це збільшує ефективну площу. Все це стосується металошукачів VLF. Імпульсні апарати менше залежні від ґрунту, але вони мають низький ступінь дискримінації. Вони використовуються для пошуку великих об'єктів.

Щодо пошуку золотих прикрас у сухому пляжному піску – це, швидше, популярний вид дозвілля для мисливців за скарбами з аматорськими металошукачами.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram