Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Грозозахист у системах відеоспостереження

Новини та статті 13/07/2015

На сьогоднішній день відеоспостереження не є нововведенням. Воно широко використовується як у приватних будинках, і промисловими підприємствами. Вчора до нас звернувся клієнт, для якого особливо важливим критерієм вибору системи відеоспостереження був грозахист. Мене дуже зацікавило це питання. А впевненість, що я не самотній, підштовхнула до того, щоб поділитися знаннями, отриманими від нашого менеджера.

Відеоспостереження – це не новинка та не рідкість. Воно широко використовується як власниками приватної нерухомості, і промисловими компаніями. Асортимент, який пропонує наш магазин, дозволяє вибрати системи відеоспостереження як для внутрішнього, так і зовнішнього використання. Для нормальної роботи обладнання в умовах зовнішнього середовища воно має бути оснащене спеціальними функціями та/або пристроями, які захистять систему від несприятливих погодних умов та різноманітних факторів. В даному випадку особливу важливість має грозозахист.


Що таке грозозахист та як його застосовують?

Цей пристрій встановлюють у системах відеоспостереження. Грозозахист забезпечує захист важливого обладнання (блоку живлення, камери, відеореєстратора та комп'ютера-відеосервера) від наслідків попадання блискавки. Такий удар у будь-яку частину системи викликає перепади напруги, що часто призводить до поломки. Спеціальний навіс дозволяє убезпечити зовнішній пристрій зовнішнього відеоспостереження. Тим не менш, перенапруга, яка найчастіше викликається несправністю або виходом з ладу будь-якого складового, все одно буде становити небезпеку. Навіс не здатний захистити обладнання від такої небезпеки. Потрібно визнати, що ніякому грозозахисту не під силу убезпечити систему відеоспостереження від прямого удару блискавки, в будь-який її елемент. Вона здатна виключити пошкодження складових, спричинені потужними електромагнітними наведеннями, які утворюють грозові розряди.

Проте, забезпечити максимальний захист можна за такими правилами:

  • Встановлення приладів грозозахисту має здійснюватися абсолютно на всі зовнішні відеокамери.
  • Обов'язково потрібно захистити лінії, які забезпечують живлення пристроїв та передавання сигналів.
  • Монтувати комутаційні короби (в них знаходяться всі прилади грозозахисту) необхідно безпосередньо біля камери.

Пристрої грозозахисту забезпечують безпеку обладнання за допомогою захисту ланцюгів живлення, сигнальних ліній (кабелі кручена пара та коаксіальні), а також ланцюгів управління, які присутні, наприклад, в поворотних камерах.

Якщо Ви хочете забезпечити найбільш якісне функціонування зовнішніх приладів грозозахисту, варто помістити їх у спеціальні термокожухи. Вони убезпечать пристрої від впливу як низької, так і високої температури. Внутрішні пристрої забезпечують захист вхідних ланцюгів. Їх необхідно встановлювати безпосередньо біля пристроїв, які необхідно убезпечити.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram