Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

IP камера: переваги, недоліки та важливі характеристики

Новини та статті 16/07/2015

Нещодавно друзі вирішили встановити IP-камеру у себе вдома. Перед покупкою вони проконсультувалися зі мною, яку краще придбати і чим потрібно керуватися під час виборів. Я з радістю допоміг їм і сьогодні хочу полегшити процес вибору.

IP-камера - пристрій для ведення цифрового відеозапису, що передає інформацію всередині мережі, через IP-протокол. Прилад працює в будь-якому місці з мережевим з'єднанням. IP-камера уможливлює зйомку та трансляцію в режимі реального часу.

До переваг належать:

  • Висока якість зображення, велике розширення та передача відеокадрів
  • Можливість перегляду дистанційно
  • Зберігання даних на носіях або на хмарі
  • Високий ступінь захисту
  • Передбачає стискування файлів, для економії пам'яті
  • Управління камерою на дистанції

До недоліків відносяться:

  • Висока ціна


Вибір IP-камери

Вибираючи камеру, зверніть увагу на вигляд матриці. Вона може бути двох різновидів CMOS чи CCD. Перші більше підходять за умов хорошої освітленості. Другі краще виявляють себе в темних приміщеннях.

Ще один важливий фактор при виборі камери, на який варто звернути увагу – формат стиснення. Нижче розповім трохи про кожен із них.

  • MJPEG (Motion JPEG) - відеоряд такого формату складається із зображень JPEG. Дозволяє досягати стиснення 1:5. Під кінець виходять високоякісні кадри. Проте цей формат використовується досить рідко, оскільки споживає велику кількість ресурсів і перевантажує мережу.
  • Н.264 – сучасний формат, відмінно стискається, не впливаючи на якість. Не перевантажує мережу. Але потребує використання сучаснішого центрального процесора.
  • MPEG4 - втрачає популярність за рахунок середнього рівня стиснення та перевантаження мережі. Робота з форматом вимагає високої продуктивності дискової системи.


    Види мережевих камер

      1. Панорамні – дозволяють вести зйомку з видимістю 360 градусів. Відмінне рішення для великих територій.
      2. Купальні - відрізняються компактністю та непомітністю.
      3. Купольні PTZ-камери – здатні наближати зображення, не впливаючи на якість та транслювати панорамний огляд.
      4. Тепловізійні – реагують на тепло. Надають зображення на основі отриманої інформації про температурний потік. Такі камери не підходять для ідентифікації. Найчастіше використовуються в комплексі з іншими пристроями.
      5. Фіксовані камери – в основному не передбачають зміну напрямку зйомки. Можуть відрізнятися технічними параметрами та розмірами.
      6. Камери для зовнішнього спостереження – функціонують у різних погодних умовах. Вплив довкілля впливає споживчі властивості пристрою.

      Сподіваюся, мій досвід виявився корисним і мені вдалося полегшити Вам процес вибору IP-камери.

      Техспециалист

      Новини та статтіУсі статті

      Усі статті
      Telegram