Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

IP відеоспостереження через роутер: налаштування та прокидання/форвардинг портів

Новини та статті 30/05/2016

При детальному ознайомленні з можливостями сучасних систем охоронного телебачення у більшості покупців інтернет-магазину Фортер виникає непідробний інтерес до їхніх мережних функцій. Насправді, можливість виїхати у відпустку за океан, і при цьому на моніторі ноутбука або екрані планшета, смартфона бачити все, що відбувається в будинку (або власному магазині, виробничому підприємстві та інших подібних об'єктів) дуже приваблює.

Припустимо, Ви зробили вибір і придбали відмінне рішення, що дозволяє заощадити гроші та час на встановлення – готовий комплект системи IP-відеоспостереження, зібраний з метою реалізації принципу «зроби сам». Ви прийшли додому (в офіс) і через годину – відеокамери вже встановлені! Далі стане завдання – налаштування роутера для відеоспостереження.

У чому суть проблеми? Просто поставити камеру та звернутися до неї з інтернету неможливо. Камера стоїть у локальній мережі, що має свою адресацію (неунікальну через безліч локальних підмереж, де вона використовується). Як із цим боротися? Застосовуючи маскарадінг. Це означає, що роутер містить прив'язку адреси 192.168.0.100 (локальний IP) до 77.67.123.144 (зовнішній IP). При цьому передачі пакетів інформації (IP протокол) використовуються т.зв. порти.

І тут використовується форвардинг портів відеоспостереження – тобто. явна вказівка роутеру, яку адресу з яким зв'язувати і яким портом. Зазвичай використовуються 80, 8080, 3128 та ін. Прокидання портів для відеокамери потрібно явно вказувати, т.к. іноді провайдер блокує деякі з них.

Отже, які дії потрібно зробити для налаштування камер, зображення яких потрібно отримати віддалено? Будемо налаштовувати два пристрої – IP камеру та роутер:

1. підключаємо відеокамеру до роутера, і в браузері комп'ютера, встановленого в тій же підмережі, що і камера, вказуємо її встановлену адресу і заходимо до веб-інтерфейсу налаштувань.

Подключение видеокамеры к роутеру

2. відразу заходимо в налаштування порту і змінюємо на працюючий (це ще не прокидання портів). Наприклад, на 3128.

Настройка порта

3. Тепер зберігаємо налаштування та перевантажуємо роутер.

Тепер можна зайти на камеру з локального комп'ютера, надрукувавши в адресному рядку браузера 192.168.0.100:3128

На цьому форвардинг портів відеоспостереження не закінчується. Тепер візьмемося за налаштування роутера. Заходимо на його веб-інтерфейс управління (знаючи заздалегідь IP-адресу, логін та пароль пристрою). Для різних моделей маршрутизатора (роутера) він відрізнятиметься в назвах та кількості вкладок меню, проте «наші» налаштування обов'язково знайдуться. Наразі необхідно прописати адресу віртуального сервера-ретранслятора трафіку. Ідемо на вкладки Перекидання портів/віртуальні сервери, тиснемо опцію «Додати». У меню вводимо номер порту, IP адресу камери. Не забуваймо зберегти зміни.

Настройка роутера

Тепер прокидання портів для відеокамери здійснено, порт відкритий для доступу ззовні.

Як тепер звернутися до пристрою та переглянути відео від нього? Відкрийте вкладку меню з налаштуваннями WAN – там буде чітко вказано «зовнішню» IP адресу роутера – у нашому прикладі 77.67.123.144. Тепер відео можна переглянути у вікні браузера комп'ютера, де б Ви не були. Друкуємо https:// 77.67.123.144:3128/ - і дивимося відмінну якість відео з мережевої відеокамери представлених в онлайн-каталозі Фортер марок - Hikvision, Dahua, RCI, CoVi Security.

Налаштування роутера для відеоспостереження закінчено!

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram