Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

IP-відеоспостереження, що це насправді?

Новини та статті 28/01/2015

Рис.1 IP-відеоспостереження.

Сучасні системи відеоконтролю працюють за іншими принципами, з використанням IP-протоколів. З їх допомогою можливий контроль ситуації на об'єкті в поточному часі за допомогою будь-яких, підключених до інтернету, пристроїв, таких як смартфони, планшети, ПК та інші комп'ютери. Передача інформації в цифровому форматі відбувається по локальній мережі або через інтернет, але багаторівнева система захисту дозволяє засекретити відомості, що транслюються, навіть від самих підкованих хакерів.

Основною перевагою IP-технологій, що впроваджуються у відеосистеми, є можливість побудови децентралізованих розподілених систем, які особливо актуальні для великих об'єктів. При переході від систем аналогового формату на цифровий відкриваються аналітичні можливості для обробки зображень у плані детектування умов зміни освітлення, ідентифікації об'єктів та осіб, траєкторії їхнього переміщення.

IP камера на 1,3 мегапикселя и углом обзора 360 GV-FE110 Fish Eye

Мал. 2 IP камера на 1,3 мегапікселя та кутом огляду 360 GV-FE110 Fish Eye

З використанням спеціальних програм стало можливим швидке розпізнавання потенційних загроз та оперативне реагування у зв'язку з цим. Так, низка продуктів програмного забезпечення дозволяє реєструвати появу диму, вогню, шукати автомобільні номери за базами тощо.

Відсутність необхідності додаткового кодування цифрових сигналів забезпечує їх високу якість. Висока роздільна здатність камер дозволяє отримувати чітку і добре читається картинку, з можливістю розглянути найдрібніші деталі. IP-протоколи стандартні, що спрощує налаштування та керування системою відеостеження, без необхідності наймати для цього фахівців або навчати персонал. Для встановлення мережевих ресурсів не потрібно прокладання коаксіальних кабелів за прикладом аналогових систем. Тут достатньо одного каналу LAN, до якого є доступ із будь-якої точки на землі.

Covi Security NVK-2001 IP KIT комплект IP-видеонаблюдения

Рис.3 Комплект IP-відеоспостереження Covi Security NVK-2001 IP KIT

Будь-яка система IP-відеоспостереження включає камери, що мають вбудований IP-сервер, мережний інтерфейс і підключаються до каналів безпосередньо. У багатьох з таких камер є і додаткові компоненти, наприклад, детектори руху, можливість роботи з модемом, надсилання повідомлень. Кабель служить не тільки для трансляції сигналу, а й для керування камерою на відстані.

На українському ринку IP-обладнання для відеосистем представлено різними торговими марками, зокрема, CoVi Security, що пропонує своїм клієнтам різні рішення з великим набором різних функцій, що відрізняються можливостями та класом.

Головним недоліком мережного обладнання зараз залишається його висока вартість. Але вдосконалення відеотехнологій обіцяє усунути цю слабку ланку у найближчому майбутньому.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram