Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Історія створення металошукачів

Новини та статті 03/10/2019

Металошукач це прилад, який використовується для пошуку металевих предметів у землі, на тілі людини тощо. Металошукачі використовуються в багатьох галузях:

  • Для охорони, використовуються оглядові та рамкові металошукачі, встановлюються в аеропортах, вокзалах, стадіонах, метро, торгових центрах;

  • Для розмінування полів і пошуку снарядів, що не розірвалися;

  • Для геологорозвідки, пошуку жил цінних металів;

  • При будівництві, щоб знайти проводку в стіні або комунікації на ділянці;

  • В археології для пошуку цінних старовинних монет або раритетних предметів;

  • У медицині для пошуку сторонніх металевих включень в організмі людини.

Мало хто знає, але саме медична необхідність підштовхнула до створення першого прообразу металодетектора. У 1881 році, у Вашингтоні в спину був поранений 20-й президент Сполучених Штатів, Джеймс Гарфілд, куля застрягла поруч із внутрішніми органами, життя містера президента висіла на волосині. Лікарі ніяк не могли виявити кулю, адже до винаходу рентгена залишалося ще довгих 15 років. Тоді свою допомогу запропонував тоді відомий фізик Александер Грем Белл. Він за кілька днів створив працюючий прототип металошукача, але ним так і не змогли скористатися, бо президент лежав на металевому ліжку, а перенести тіло на ліжко без металевих включень медики не дозволили. Президент помер.

Майже на півстоліття про вдосконалення металошукачів забули і знову втрутився випадок. У 1930 році, американець з німецьким корінням Герхард Фішер (Gerhard Fisher) створював систему для точної навігації авіаційних суден. Проте, було помічено закономірність, що у місцях із високим вмістом руди у землі, спотворюється радіосигнал. Тоді Герхард задумався про сам принцип та можливість створення металошукача. Перший металокоп, так Фішер назвав свій винахід, був випущений у 1937 році і тоді він отримав на нього патент. Щороку Фішер удосконалював свій винахід, а 1967 року вийшов на пенсію. Але, як ви вже зрозуміли його компанія, існує й досі процвітає. Fisher Labs входить до корпорації Ферст Техас Продукт (First Texas Products), яка об'єднала у собі виробників металошукачів, як Fisher, Bounty Hunter, Teknetics. Виробничі потужності компанії знаходяться в Лос-Браньйос (Los Banos Industrial Park).

З іншого боку океану, практично одночасно з американськими винахідниками, польський уряд, випустив указ про створення приладу, для розмінування полів з бомбами, що не розірвалися, яких у великій кількості залишила за собою Перша Світова Війна. Цей проект був доручений лейтенанту Юзефу Козацькі (Juzef Kosacki) у 1930 році, але через вторгнення Гітлерівської Німеччини до Польщі, закінчити проект вдалося лише у 1941 році у Великій Британії, куди було евакуйовано лабораторію Юзефа Козацького. Металошукач мав дві котушки і важив 14 кілограм, за весь час війни для потреб британської армії та сил союзних військ було випущено 100 000 таких приладів. При цьому модель була настільки простою та надійною, що була на озброєнні в Британії до 1995 року.

история металлоискателя

 

У СРСР в 1936 інженером Б. Я. Кудимовим, було створено металошукач, його використовували радянські війська у фінській війні 1939-40 рр.. та у Великій Вітчизняній війні 1941—45 рр. . Цей прилад був основною зброєю саперів для розвідування мінних полів. Після війни удосконалення металошукача тривало, за випуск був відповідальний завод Томський НДІ «Проект». У 1969 році в серійне виробництво було запущено модель ІМП. За словами радянських солдатів, цей металошукач був невибагливий до умов роботи і дуже надійний.

У 1950 році Олів та Кен Вайтси (Olive and Ken White, Sr.) заснували компанію White's. Спочатку компанія випускала лічильники Гейгера, але через зниження попиту на цю продукцію, компанія опинилася на порозі банкрутства. Тоді знаючі люди підказали, що майбутнє за металошукачами. Кен Вайтс зміг зібрати за кілька днів прототип металошукача і вже на перших випробуваннях він зміг знайти кілька антикварних монет та великий зливок срібла. Так розпочалася епоха пляжного пошуку. Компанія постійно розширювала асортимент моделей, а до кінця 1990-х створила легендарний металошукач Whites Spеctrum XLT, який, як і раніше, користується заслуженим попитом «копачів» з усього світу.

Чарльз Л. Гарретт у 1959 році працював на НАСА, але весь вільний час присвятив своєму давньому хобі пошуку скарбів за допомогою металошукача. Але Чарльз був незадоволений якістю пошукових приладів і вирішив створити власну компанію з виробництва.

Історія компанії MINELAB Electronics розпочалася у 80-х роках в Австралії. Країна переживала бум із пошуку самородків золота. Тому команда талановитих інженерів, очолювана Брюсом Канді, створила перший австралійський металошукач. Успіх був настільки приголомшливий, що лише в Австралії було продано 8000 штук.

Металошукач – це не просто прилад для пошуку металу, це стиль життя, азарт та радість. Маючи навіть недорогий пошуковий прилад, Ви зможете знайти справжній скарб. В інтернет-магазині Фортер представлені моделі всіх металошукачів, історії компаній яких ми розповіли в цій статті. За детальною консультацією звертайтесь за телефонами, вказаними на нашому сайті.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram