Как выбрать считыватель для СКУД (системы контроля управления доступом)?
Залежно від типу ідентифікатора розрізняють такі види пристроїв зчитування:
- Кнопкові клавіатури.
Це, мабуть, найпростіший вид пристрою для зчитування. Набраний на клавіатурі код обробляється і приймається рішення про доступ. Такі пристрої застосовуються у роботі банківських установ, режимних об'єктів (за умови, що прохідність пункту пропуску невисока).
Для забезпечення більш високого ступеня захисту зчитувач із клавіатурою може бути поєднаний із зчитувачем магнітних карток.
- Зчитувачі магнітних карток.
Такий пристрій, що зчитує, знайшов на сьогоднішній день найбільш широке застосування. Основною причиною є привабливе співвідношення ціна-якість. Різні картки вже щільно увійшли в ужиток, тому з такими пристроями, що зчитують, ми стикаємося повсякденно: під час роботи з банкоматом, терміналом, при перетині прохідних на підприємстві і т.д.
- Зчитувачі proximity-карток.
Даний тип зчитувача оснащений приймально-передавальною антеною та електронною платою, за допомогою якої відбувається обробка отриманого сигналу. Такий принцип роботи зчитувача дозволяє ідентифікувати особу на відстані.
- Зчитувачі ключів типу Touch Memory.
Робота такого зчитувача ґрунтується на сприйнятті даних, отриманих від дотику спеціального ключа до контактного майданчика пристрою (найпростіший приклад – робота домофону).
Зчитувач U-Prox Key Pad
Залежно від конструкції бувають зчитувачі:
- Ручні. Радіус їхньої дії, як правило, невеликий і безпосередньо залежить від потужності джерела живлення.
- Мобільні. Працюють від потужного джерела живлення та за рахунок цього мають велику дальність читання.
- Стаціонарні. Їх доцільно застосовувати з метою отримання максимально допустимих показників відповідно до радіусу впливу. Такі зчитувачі можуть бути підключені до Інтернету, а також взаємодіяти з різними типами антен.
- Окрему увагу слід приділити біометричним зчитувачам. Незважаючи на те, що кількість їх змін збільшується, істотного впливу на вартість пристрою це не надає (вона залишається високою). Тому, перш ніж викласти значну суму грошей, подумайте, чи дійсно є реальна необхідність встановлення такого пристрою. При цілком високій гарантії забезпечення безпеки біометричні зчитувачі (далі – БС) мають низку особливостей:
- Процедура проходження БС у багатьох людей викликає явний дискомфорт.
- що вище за поріг впізнавання, то ймовірніше необхідність повторного проходження процедури ідентифікації.
Зчитувач U-Prox mini
На що слід звернути увагу під час вибору зчитувача
- Де буде встановлено пристрій для зчитування. Зрозуміло, що зчитувач повинен знаходитись зовні приміщення. Але зовні може означати не тільки на внутрішніх дверях об'єкта, але і на воротах або зовнішніх дверях будівлі. Звідси - вимога стійкості до суворих кліматичних навантажень (сонце, опади, мороз тощо)
Має значення та дальність дії зчитувача. Наприклад, на автомобільних прохідних та в'їздах на стоянки необхідні пристрої з максимальною відстанню ідентифікації.
Якщо планується встановлення СКУД на прохідний без контролера або вахтера, зручним для використання стане голосовий зчитувач. Результатом роботи стане видача голосової команди, вибір якої завжди регулюється.
- Ступінь захищеності прилеглої території. Наприклад, за відсутності спостереження за пунктом пропуску важливим фактором стане вандалостійкість пристрою. Оптимальний вибір у такому разі – зчитувач безконтактних карток. Його можна захистити, помістивши під міцну пластикову рамку або замурувавши у стіну.
- Зовнішній вигляд зчитувача. Можливо, для когось це не має значення. Але вимога до пристрою мати естетичний вигляд буде цілком природною. Тому вибір дизайну та стилю виконання – також важливий чинник. Корпус може бути металевим, дерев'яним, виконаним у різних кольорах. На нього можна нанести логотип або будь-який інший напис.
Щоб приховати зчитувач, його можна встановити під дверну лиштву або заглибити в стіну. Для таких цілей підійде Proximity-технологія.
- Функція синхронізації. Вона необхідна в тому випадку, якщо кілька зчитувачів встановлені близько один до одного на тонких стінах. Відсутність функції синхронізації може призвести до взаємного негативного впливу пристроїв.
Вибір пристроїв зчитування досить великий. Рішення, як завжди, залишається за Вами. А основними принципами цього рішення, говорячи узагальнено, є мета, місце встановлення зчитувача, естетичні вимоги та фінансові можливості клієнта.
У разі виникнення будь-яких питань, пов'язаних зі специфікою роботи зчитувача СКУД, звертайтесь до фахівців інтернет-магазину «Фортер». Тут Вам нададуть всю необхідну інформацію та допоможуть визначитись із вибором. Ми дбаємо про Вашу безпеку!