Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Как защитить корпоративную информацию?

Думки експертів 28/01/2015

Рис.1 Як захистити корпоративну інформацію

Конкурентна розвідка – найлегальніший із методів, з використанням переманювання чи перехоплення цінних кадрів фірми-конкурента, проведення аналітичної роботи щодо конкуруючого підприємства щодо асортименту продукції, цін, стратегії розвитку тощо.

Промисловий шпигунство, де легальні методи не діють. Його відмінністю від конкурентної розвідки є нечесні способи отримання даних з використанням пристроїв, що прослуховують, відстеження телефонних розмов, злому серверів компаній та ін.

РИАС-1М 5Вт генератор радиочастотного шума

Мал. 2 Генератор радіочастотного шуму РІАС-1М 5Вт

Тому перед будь-якою конкурентоспроможною організацією одним із першочергових завдань стає забезпечення безпеки інформації за допомогою організації впровадження та заходів контр-шпигунства – комплексу організаційних та інженерних рішень, здатного перешкоджати несанкціонованому доступу до інформаційних ресурсів підприємства.

Забезпечення безпеки інформації та створення надійної системи безпеки здійснюється за допомогою:

  • Правових норм, визначальних рівень захисту конкретної інформації та прописуваних у договорах підприємства з контрагентами та у трудових договорах зі співробітниками;
  • Організаційних норм, що прописують розмежування доступу до інформації;
  • Технічні елементи та програмне забезпечення, що створюють надійний захист сервера та інших комп'ютерів, контролюють приміщення на предмет впровадження жучків, що перевіряють мобільний зв'язок для перешкоди витоку інформації через прослуховування телефонних переговорів.

Важлива увага має приділятись ставленню до персоналу, думці співробітників до самої компанії, адже колектив підприємства є основою всієї його роботи. За статистикою, витік комерційної інформації відбувається двома головними каналами:

  • використання технічних пристроїв (25%);
  • Вина працівників (75%).

З цього випливає, що не ефективність будь-якої, навіть інноваційної системи охорони завжди впливає людський фактор.

DRUID устройство обеспечения конфиденциальных переговоров

Рис.3 Пристрій забезпечення конфіденційних переговорів DRUID

Компанія Фортер пропонує великий асортимент засобів контр-шпигунства. Наші фахівці завжди готові надати вам консультаційні послуги та допомогу у виборі необхідного пристрою. Важливо пам'ятати, що для забезпечення надійної та функціональної системи безпеки створювати її повинні ті, хто потім не працюватиме в даній компанії.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram