Камери спостереження за низькою ціною
Основні моменти вибору камери спостереження
Сьогодні камери спостереження використовуються не лише у захисних системах магазинів та офісів. Ці прилади користуються також для домашнього застосування. Завдяки їм можна контролювати як територію навколо будинку, так і те, що відбувається безпосередньо в житлових приміщеннях.
Види приладів
Класифікувати камери відеоспостереження досить складно. Це пов'язано з тим, що одну і ту ж модель можна віднести до різних типів приладів за її характеристиками. Тому вибирати обладнання для спостереження необхідно відповідно до умов його застосування.
Відеокамери дозволяють вести спостереження:
- На площадці перед вхідними дверима.
- За житловим приміщенням у період відсутності господарів.
- За прибудинковою територією.
Формати передачі даних в камерах відеоспостереження
У сучасних камерах відеоспостереження використовують нові формати передачі даних:
- HD-CVI.
- HD-TVI (Turbo HD).
- AHD.
- IP.
Перші три стандарти були розроблені незалежно один від одного, але кінцева мета була однією. А саме, створити аналогове відеоспостереження високої чіткості, яке б змогло повноцінно конкурувати з цифровим IP відеоспостереженням. Усі три формати побудовані на базі класичної топології "зірка", центральною ланкою якої є відеореєстратор. При цьому в кожному стандарті на різних етапах обробки передачі даних підключається функція квадратурної амплітудної модуляції. Вона дозволяє розділити сигнал на дві складові: кольоровість і яскравість. Завдяки цьому ліквідується більшість перехресних перешкод, властивих звичайним аналоговим пристроям. Основними особливостями даних систем, які використовують нові формати, є:
- Висока якість зображення.
- Забезпечення достатньої дальності передачі сигналу без додаткових підсилювачів.
- Низька ціна, в порівнянні з IP відеоспостереженням.
- Простота монтажу та налаштування.
- ідсутність затримки відеосигналу.
- Здатність працювати на старих коаксіальних кабелях.
Сучасне IP відеоспостереження базується на використанні загальноприйнятого стандарту побудови мережі Інтернет для передачі відеосигналу. Кожна камера оснащена мікропроцесором, який стискає відеосигнал, що надходить з матриці та програмний інтерфейс, через який налаштовується відеокамера. По суті, шкірна IP камера – це міні комп'ютер. Після підключення камери до локальної мережі чи мережі Інтернет доступ до неї можна отримати з будь-якого комп'ютера, який знаходиться в цій мережі. Звичайно, всі сучасні IP відеокамери мають захист від несанкціонованого доступу.
Класифікація приладів за функціональними та конструктивними особливостями
Будь-яка якісна камера відеоспостереження для вуличного використання дозволяє одержувати зображення в широкому діапазоні температур: від -40°С до +50°С. Прилади, які використовуються у внутрішніх приміщеннях, не розраховані для отримання зображень за низьких температур.
За типом корпусу прилади класифікуються наступним чином:
- Купольні. Такі моделі мають корпус у вигляді півсфери і встановлюються на стелі або на стіні, як на вулиці, так і в приміщенні без застосування додаткового кронштейну.
- Циліндричні. Прилади мають форму циліндра, а для захисту від зовнішніх впливів оснащуються козирком. У комплект постачання обов'язково входитиме монтажний кронштейн.
- Поворотні, які називають ще швидкісними купольними. У цих приладах управління об'єктивом може здійснюватися дистанційно.
- Фіксовані малогабаритні камери. Такі відео камери завжди оснащуються динаміком і дуже часто мають вбудований мікрофон. У більшості моделей використовують ІЧ-підсвічування.
Важливі характеристики для вибору приладу
При виборі відеокамери потрібно звернути увагу на такі характеристики, як кут огляду та фокус. Ці параметри визначають зону відеоспостереження та вид картинки, який може бути панорамним, середньо-приближеним або портретним. Так, прилад з невеликим кутом огляду забезпечує максимальне фокусування. Тобто, відеокамера дозволяє отримати зображення, на якому можна розглянути людей, що входять до приміщення, але побачити приміщення цілком неможливо. Принцип вибору відеокамери спостереження за даними параметрами полягає в наступному:
- Щоб вести спостереження за об'єктами, розташованими на відстані 30-40 метрів від приладу, необхідно використовувати камеру з кутом огляду, що не перевищує 45°.
- При необхідності охопити приміщення повністю, рекомендується використовувати пристрої з кутом огляду 90° і більше, але при цьому слід пам'ятати, що на зображенні можна буде розібрати менше деталей, внаслідок ефекту віддалення.
Існують також відео камери із змінним углом огляду. У них використовується сучасний варіофокальний об'єктив. Головним недоліком таких пристроїв є їхня висока вартість.
Щоб отримати якісне зображення потрібно звернути увагу на дозвіл відеокамери. Прилади з високим дозволом потрібно використовувати тоді, коли потрібно вести спостереження з великого відстані або виникає необхідність отримати детальне зображення. Бюджетні моделі мають дозвіл 1 Мп, що відповідає зображенню 1280х720 пікселів. Цього цілком достатньо контролю невеликих поміщень. У найкращих сучасних IP камер, дозвол може досягати 12 Мп, що відповідає 4000х3000 пікселям.
Вибір відеокамери у значній мірі залежить від фінансових можливостей покупця. Найдешевші прилади виготовляються китайськими виробниками. Більш дорогий сегмент уявлень, як правило, є європейськими компаніями.