Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Класифікація гучномовців за способом випромінювання звуку

Новини та статті 18/11/2015

Гучномовець має ще одну, звичну нашому юшку назву, – динамік. Цей пристрій ми часто бачимо в колонках акустичних систем автомобілів, систем оповіщення та озвучування масштабних об'єктів різного призначення, концертного озвучення, кінотеатрах і т.д. Основне завдання гучномовця – перетворити електричні сигнали в акустичні якомога кращої якості та потужності.

Чому така важлива чіткість звучання? Залежно від застосування можна слухати у фоновому режимі «бубне щось» радіо, а можна очікувати оголошення свого рейсу, сидячи в будівлі аеропорту або залізничного вокзалу. Більше того, чіткість відтворення може буквально врятувати людське життя – дотримуючись вказівок систем оповіщення щодо шляхів евакуації під час пожежі, знаходять безпечний вихід із палаючої будівлі тощо.

Один і основних факторів при виборі - класифікація гучномовців за способом звучання. Не варто забувати, звичайно, і про інші експлуатаційні характеристики:

  • принцип дії гучномовця (електростатичний, плазмовий, п'єзокерамічний, електродинамічний тощо);
  • частотність (широкосмугові, низькочастотні, середньо- та високочастотні);
  • застосовність (для радіоприймачів, акустичних систем (АС) великої потужності, автомобільних АС, студій звукозапису тощо).

Розглянемо фактор вибору – звучання.

 

Електростатичний

В його основі лежить взаємодія найтонших мембран, між якими є електрика з високим показником напруги. При подачі електросигналів з виходів електропідсилювача іншого звукообробного пристрою відповідні вібрації мембран видають звук певної потужності, частоти.
Электростатический громкоговоритель
 

Електродинамічний

Його конструкція схожа на конструкцію динамічного мікрофона, що працює з точністю навпаки. Так, легка котушка під час надходження електричних імпульсів від звукопідсилювача починає рухатися в електричному полі, створеному потужним електромагнітом. При цьому створюється тиск на мембрану-дифузор, яка є джерелом звуку заданої потужності і частоти.

Такий динамік є досить простим при виготовленні, не вимогливий до умов експлуатації, при цьому має привабливу ціну.

 
Электродинамический громкоговоритель
 

Електромагнітний

У його робочій схемі застосовані принципи роботи намагніченого дифузора під впливом магнітного поля потужного електромагніта, яке формується за допомогою імпульсів, що передаються з підсилювача напруги.
 
Электромагнитный громкоговоритель
 

П'єзоелектричний

У його схему «закладено» роботу зворотного п'єзоелектричного ефекту. Це означає, що звукові хвилі генеруються за допомогою «пульсації» мембрани, що виникла під впливом електричного поля.
 
Пьезоэлектрический громкоговоритель
Цікавий принцип дії такого гучномовця як:
 

Іонофон

У ньому взагалі відсутня будь-яка мембрана, дифузор. Звукові хвилі (коливання) виникають у разі виникнення керованих імпульсами підсилювача електричними розрядами.
 
Ионофон
 
Відомі: двосмугові динаміки, прожекторні (спрямованої дії), зовнішнього та внутрішнього виконання тощо. Існує велика кількість інших типів гучномовців, однак ми навели основний класифікатор поширених на ринку пристроїв. Інтернет-магазин Фортер пропонує достатній асортимент таких приладів, серед яких Ви знайдете пристрої рупорного типу, а також мегафони, які потішать компактними розмірами та зручністю при використанні. Купити гучномовець у нашому інтернет-каталозі можна у різних виконаннях – настінні, стельові, настільні системи тощо.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram