Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Контроль робочого часу – як не переборщити?

Новини та статті 25/06/2015

Друг працював у одній дуже серйозній компанії ейчаром. Якщо просто - начальником відділу кадрів. І якщо ви думаєте, що найважче знайти співробітників у компанії, то ви глибоко помиляєтеся. Найважче – змусити їх потім працювати на той час, за який їм платять зарплату. Наприклад, менеджер із продажу. Теоретично вони повинні не злазити з телефонів, а дзвонити, дзвонити, дзвонити і ще раз дзвонити всім, хто хоче купити товар компанії. А що маємо на практиці? Розпивання чаїв, нескінченні перекури, серфінг за соціальними мережами, новинами та форумами. Але таки вдалося вирішити цю проблему. Як саме? Так, дуже просто.

 

Крок перший

Почали з такого простого кроку, як контроль приходу на роботу та звільнення з неї. У принципі, при цьому підійде звичайний журнал обліку робочого дня. Їхня компанія багата, тому начальство поставило турнікет, який відкривається за допомогою індивідуальних карт. Одночасно комп'ютер фіксує час проходження прохідної. Це набагато зручніше, ніж каляки-маляки в журналі, не кажучи вже про те, що в журналі можна попросити розписатися друга-знайомого, а з карткою такі номери не проходять. Були спочатку спроби передачі карток з метою «відзначити вчасно», але їх швидко припинили, заявивши, що при фіксації такого факту буде звільнено обох.

 

Крок другий

Із запізненнями на роботу розібралися. Далі постало питання про те, що роблять працівники на робочому місці після приходу. Але тут на допомогу прийшла техніка. Звичайна система відеоспостереження творить чудеса. Камери були встановлені у всіх ключових точках - офісах, коридорах і найголовніше курилках. Після цього кількість і тривалість перекурів скоротилися в середньому на третину. Та й коридорами просто так зараз ніхто не хитається.

Що найсмішніше, щоб не витрачати надто багато грошей на систему відеоспостереження, дві третини загальної кількості встановлених камер зробили «обманками». Тобто є об'єктив, а трансляції сигналу немає. Але про це в офісі знають лише три особи – шеф, начальник служби охорони та мій друг-ейчар.

Ви здивуєтеся, але за допомогою цих простих та недорогих методів компанія підняла продуктивність праці та, як результат, збільшила прибуток.

 

Ліричний відступ

Теоретично, згідно із законодавством, вести спостереження за людиною можна лише за її згодою, інакше це вважається втручанням у особисте життя. Проте чи перебування на роботі до «особистого життя» - питання спірне. У всякому разі, у компанії ніхто протестів не писав. Проте, про всяк випадок, у стандартному трудовому контракті начальство передбачило відповідний параграф про те, що «роботодавець має право контролювати ефективність роботи працівників, у тому числі за допомогою електронних засобів», таким кроком убезпечивши себе з формального боку питання.

P.S. У компанії були скептики, які сумнівалися у доцільності таких методів. Однак після того, як протягом першого місяця фірма заробила на 36% більше, питання більше не порушувалося))))

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram