Контроль робочого дня: як і навіщо він здійснюється?
- Вимагати від кожного працівника письмовий звіт? - Часу на це буде витрачатися сила-силенна, а толку? Хто гарантує достовірність поданої у звітах інформації?
- Завести журнал приходу/догляду? - Тепліше, Ви практично правильно все сформулювали. Але у випадку з журналом знову ж таки випливає людський фактор, та й тимчасові витрати при цьому чималі.
Як же бути? Та все дуже просто! Потрібно налагодити контроль робочого дня. Це низка заходів, спрямованих на фіксацію та спостереження за всіма діями співробітників підприємства, установи з метою підтримки та зміцнення робочої дисципліни. Такий контроль стимулюватиме відповідальність співробітників, а наслідком цього стане зростання продуктивності їхньої праці та величини прибутку Вашого бізнесу.
Найкращим інструментом для здійснення контролю робочого часу є система контролю та управління доступом (СКУД). Це спеціальна система безпеки, за допомогою якої облік входів/виходів, пересування співробітників по території об'єкта, що охороняється стає простим і результативним процесом.
Зчитувач U-Prox mini
На підприємствах, оснащених СКУД, кожен співробітник має власний ключ-ідентифікатор, без використання якого перетин точки контролю стає неможливим. Факт застосування ключа відображається у спільній комп'ютерній базі обліку, яка також забезпечує можливість
- ведення чіткого контролю пересування працівників територією;
- моніторингу стану робочих місць та активності працівників у режимі реального часу;
- коригування та оптимізації графіка роботи (збільшення/зменшення тривалості робочої перерви);
- ведення табельного обліку та іншої звітності, пов'язаної з робочим процесом тощо.
Можливість централізованого контролю полегшує роботу адміністратора, охоронця, вахтера чи іншої особи, відповідальної за забезпечення функціонування системи контролю.
Відеоспостереження є дієвим способом контролю робочого часу. З зрозумілих нам причин мало хто зі співробітників з радістю сприйме новину про те, що за ним постійно стежитимуть. Тому вдатися до такого методу контролю можна, але важливо зберегти право співробітників на приватність (наскільки дозволяє специфіка робочого процесу, звісно). Робітникам має бути зрозумілою мотивація начальства (чому необхідно встановити камери: з метою забезпечення збереження матеріальних цінностей, для спостереження за клієнтами тощо).
Карта доступу SC-10 (ME-06)
Що Вам дає контроль за робочим часом.
- Зростання трудової дисципліни, звідси – успіх усієї справи;
- Управління та контроль доступу співробітників на певні об'єкти, у конкретні приміщення;
- Економія часу на прохідних у періоди масового приходу/догляду працівників;
- Автоматизований кадровий та табельний облік;
- Регулювання виплати премій та надбавок відповідно до реально відпрацьованих годин.
У наш час просунутих технологій наявність на підприємстві або в установі системи контролю та управління доступом – не розкіш, а цілком закономірне явище. Приєднуйтесь до успішних та раціональних керівників за підтримки інтернет-магазину «Фортер»!