Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Контролери доступу та принцип їх роботи

Новини та статті 22/12/2015

Система контролю та управління доступом – серйозне апаратно-програмне рішення, що часто володіє досить широким функціоналом за рахунок підключення великої кількості типів кінцевих пристроїв: керовані електромеханічні замки та клямки, зчитувачі, турнікети і навіть елементи комплексів відеоспостереження. Як "серце" СКУД виступають такі її елементи, як контролери доступу, купити які можна в онлайн-каталозі Фортер.

У надрах цих елементів міститься вся основна інформація, необхідна дотримання пропускного режиму на підконтрольному об'єкті:

  • дані відвідувачів або співробітників, які мають доступ до певних зон об'єкта (ПІБ, фото тощо);
  • ID карток доступу;
  • керуючі коди та інформація про кінцеві пристрої;
  • сценарії роботи системи у штатному режимі, у разі виявлення спроб несанкціонованого доступу, у разі виникнення форс-мажорних обставин (пожежа, потоп) тощо.

 

Класифікація:

  • автономні;
  • мережеві;
  • інтегровані.

Також розрізняють низькорівневі та багаторівневі моделі. Перші зазвичай встановлюються в одному корпусі зі зчитувачем і, по суті, є автономними. Другі – працюють як із конкретним зчитувачем (грають роль автономного контролера), і з кількома, у своїй обробляють звернення від автономних зчитувачів і координують роботу кінцевих приладів.

Найбільш ефективна робота контролерів будь-якого типу разом із комп'ютером.

 

Автономні

Чи здатні забезпечити роботу одного контрольно-пропускного пункту (КПП). У процесі функціонування звертаються до локальної комп'ютерної бази даних з верифікаційними та іншими даними осіб, що пропускаються. До такого контролера можна підключити кілька (зазвичай два) зчитувача та певний набір замків та інше обладнання.

Контроллер доступа автономный

Контролери такого типу встановлюють там, де немає потреби у рівні захищеності об'єкта. Причина - при виході його з ладу потрібен час на ремонт чи заміну тощо.

 

Мережеві

Цей тип пристроїв характеризується як однорівневий (низькорівневий), і багаторівневий. Для СКУД, побудованої на їх базі, характерна наявність майстер-контролера, який здатний «перехопити» інформацію з певного зчитувача замість того, що вийшов з ладу. Мережеві контролери можуть працювати як з комп'ютерною базою даних, що містять інформацію про користувачів, так і з вшитими безпосередньо в них.

Сетевой контроллер СКУД

Переваги таких елементів – висока надійність СКУД. Вона працюватиме навіть за відсутності комп'ютера керування.

 

Інтегровані

Высокотехнологичное оборудование, поддерживающее  работу с выносным блоком управления запорным оборудованием, встроенным считывателем, экраном и клавиатурой. СКУД на их базе легко интегрируется с другими системами безопасности. Такие контроллеры также могут эффективно выполнять роль автономных и сетевых устройств. Для более эфективной работы СКУД также советуем Вам поставить специальное програмное обеспечение для систем контроля и управления доступом.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram