Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Коротко про фляга і гідросистеми

Новини та статті 10/11/2015

Одна з базових потреб людського тіла – одержання рідини у необхідних обсягах. Як стверджує медицина, людина складається від 60 до 80 відсотків із води залежно від того, скільки їй років.

Пити воду в достатній кількості – означає не лише підтримувати такий «штатний» обсяг води, а й дозволяти їй виконувати низку природних функцій. Ось деякі з них:

  • розчинення речовин, які у тіло (їжа, ліки).
  • вода є носієм поживних речовин;
  • вода є також носієм, що виводить з організму шлаки (продукти переробки їжі та пиття, розпаду лікарських засобів, їх надлишків тощо).

Людина, яка потрапляє в дискомфортні для організму умови (спека, холод, підвищені фізичні навантаження) потребує особливого режиму пиття. Яскравий приклад – спортсмени та військові. Їм необхідно забезпечення водою далеко від її джерел і тут на допомогу приходять фляги та гідросистеми.

 

Фляги

Це сучасні пристрої для зберігання та транспортування у складних зовнішніх умовах звичайної води, чаю, спиртних напоїв та інших споживаних людиною рідин. Купити фляги воліють для велопрогулянок, пішого туризму, далеких походів горами, в пустелях при високих або наднизьких температурах навколишнього середовища.

Тому від цих пристроїв при активній експлуатації очікують:

  • відмінні герметичні властивості. Кожна крапля буває на вагу життя;
  • високу стійкість до агресивних властивостей рідини, що зберігається (висока температура, руйнівні властивості спиртних напоїв та ін.);
  • надвисока стійкість до механічних пошкоджень (удари про каміння під час падіння…);
  • надійність виготовлення (збереження герметичності протягом усього терміну експлуатації);
  • зручність використання, у тому числі і в комплексі з аксесуарами (носіння на поясі, з сумкою, рюкзаку і т.д.).

Зважаючи на ці вимоги сучасні фляги виготовляють із особливо міцних видів харчового пластику, металу (сталі, алюмінію, сплавів). Перевага пластику – легкість виробу. Металів – здатність протистояти важким механічним впливам. Можливо, фляга при цьому змінити форму, але збереже герметичність. Метал також легко піддається фарбуванню, зберігає колір (важливо для військових).

Фляга металлическая
 
Фляги можуть мати різний вигляд і обсяг. Популярні їх версії для велосипедистів, туристів, співробітників рятувальних служб, класичні «радянські» зразки та у вигляді пляшок, плоскі «коньячні» для носіння піджаків… Загальноприйняті, «стандартні» обсяги – від 0,5 до 1 л. У деяких фляг кришка виконується у вигляді склянки (зручно в поході – не потрібно нести окремі склянки), в інших поверх кришки зроблений додатковий ковпачок для запобігання забрудненню шийки.
 

Гідросистеми

Дані вироби – професійного рівня проектування, виготовлення та застосовуваних матеріалів. Вони коштують дорожче, ніж звичайні фляги, однак і способи їх застосування, функціональні характеристики набагато вищі. Придбати гідросистеми вважають за краще туристи (альпіністи, велосипедисти тощо), співробітники силових органів, службовці армії, військово-морського флоту з професійним рівнем підготовки у спеціальних дисциплінах.

Основне завдання гідросистеми, або як її називають – гідратора, питної системи, - дати можливість людському організму поповнити запаси рідини без зайвих зупинок, тобто. прямо під час марш-кидка, подолання дистанції веломаршруту тощо.

Незважаючи на досить простий зовнішній вигляд, гідросистема – ретельно продуманий пристрій. Так, поліетиленовий мішок (медуза) зазвичай вміщує 2,5 л. рідини. Є моделі, розраховані на 3 л. У його верхній частині розташована або широка горловина з великою кришкою або спеціальний зріз гермоупаковки. Їхнє завдання не лише забезпечити швидке наповнення «медузи», а й дати можливість ретельно вимити її нутрощі. Стандартне розташування мішка – на спині. На його поверхні (якщо вона непрозора) може бути система сигналізації рівня наповнення ємності.

Гидросистема
Трубка з напувалкою та клапаном підбираються такої довжини, щоб від гідратора «дістати» до рота, не обмежуючи рухливість голови, тулуба. Клапан працює в режимі повного замикання (для транспортування) та робочому (не дає проливатися рідини під час експлуатації).
 

Аксесуари

Фляга – меншою мірою, гідратор – більшою, схильні до проколів, інших «форс-мажорів». Тому варто подумати попередньо про те, що купити гідросистему, флягу стоїть у спеціальному чохлі. У першому випадку це може бути легкий матер'яний пристрій для носіння фляги на поясі, в пристебнутому вигляді до сумки, рюкзаку. У другому – чохол може бути виконаний із міцного матеріалу з металізованою ниткою проти порізів, проколів. Для гідраторів провідні виробники туристичної, військової амуніції випускають спеціальні рюкзаки, системи забезпечення легкого доступу для наповнення питних систем.
Рюкзак для гидросистемы
 

Ще один аксесуар для цих виробів – спеціальні миючі засоби.

Інтернет-магазин Фортер пропонує достатню кількість фляг та гідросистем, а також необхідних аксесуарів до них. Ознайомитись з повним переліком товарів можна у розділі "Спорядження та екіпірування".

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram